Festiwal pozostaje w kręgu szeroko pojętej muzyki improwizowanej z Chicago, ale w tym roku pojawi się ona w nowych przestrzeniach i lokalizacjach. Już dziś uruchamiamy specjalną przedsprzedaż biletów na portalu bilety24, która potrwa do 24.04.2016 r.

Made In Chicago był przez pierwsze dziesięć lat festiwalem jesiennym, listopadowym. W tym roku wkraczamy w nową fazę. Począwszy od swej jedenastej edycji kojarzyć się on będzie z wiosną. Pozwoli nam to odkryć świeże smaki muzyki z „wietrznego miasta”, a także poprzez zmienioną formułę stworzyć nowe konteksty spotkania z chicagowskimi artystami. 11. edycja festiwalu

Na festiwalu i tym razem nie zabraknie nowych projektów: Mike Reed, jeden z najważniejszych muzyków z Chicago, zaprezentuje „Flesh And Bone”. Twórczym zderzeniem tradycji z nowoczesnością będzie koncert „Supreme Love”. Muzykom towarzyszyć będą stepujący tancerze! Usłyszymy także zespół prowadzony przez saksofonistkę Julię Wood – Chicago Calling. Będzie wreszcie także typowo klubowe granie. Usłyszymy wybitnego pianistę Jeremy’ego Kahna (który nagrywał z artystami od Dizzy Gillespiego poprzez Arethę Franklin po Joni Mitchell). Zagra zespół doświadczonego waltornisty Vincenta Chanceya oraz międzynarodowy kwartet Switchback, w którym grają m.in. Mars Williams i polski klarnecista Wacław Zimpel. Szczególnym wydarzeniem dla publiczności będą koncerty plenerowe. W sercu poznańskiego Starego Rynku usłyszymy, w ramach podsumowania trzydniowych warsztatów, zespół prowadzony przez saksofonistę Grega Warda. Następnie miks jazzowej tradycji z elementami muzyki peruwiańskiej w wykonaniu Juana Pastora i zespołu Chinchano. Na koniec Poznań rozkołysze się w rytm klasycznych piosenek niezapomnianej Elli Fitzgerald. Trzy chicagowskie wokalistki i towarzyszący im muzycy, wykonają bestsellerowy program „Three Ellas”.

PROGRAM

Piątek, 20 maja
g. 19:00, Piano House, Jeremy Kahn
g. 20:00, Scena na Piętrze, Juli Wood’s Chicago Calling
g. 21:00, Klub Dragon, Vincent Chanecy Group
g. 22:00, Las, Switchback
g. 23:00, Klubokawiarnia Meskalina, Jam Session

Bilety: 25 zł; karnet na 4 koncerty: 60 zł
Promocyjna przedsprzedaż na BILETY24.PL w dniach 11-24 kwietnia: bilety:15 zł, karnet na 4 koncerty: 50 zł

Sobota, 21.05
g. 18.00, Sala Wielka CK Zamek, Flesh and Bone
g. 20:00, Sala Wielka CK Zamek, Supreme Love

Bilety przedsprzedaż: 50* zł / 80 zł, od 20 maja: 70* zł /100 zł
Promocyjna przedsprzedaż na BILETY24.PL w dniach 11-24 kwietnia: 30* zł / 50 zł
* zniżka dla studentów i uczniów po okazaniu ważnej legitymacji studenckiej

Niedziela, 22.05
g. 17:00, Scena na Quadro Stary Rynek, Made in Chicago Workshop Concert
g. 18:30, Scena na Quadro Stary Rynek, Chinchano
g. 20:00, Scena na Quadro Stary Rynek, Three Ellas

wstęp bezpłatny