Niedawno informowaliśmy Was o premierze debiutanckiego albumu studyjnego „Brzask Bogów” zespołu Lelek. Poniżej możecie obejrzeć teledysk do pierwszego singla promującego płytę, czyli do utworu „Hymn do Żywy„.

Za reżyserię klipu odpowiada Julia Groszek, która napisała także scenariusz do teledysku we współpracy z Maciejem Szajkowskim, perkusistą oraz jednym z członków-założycieli projektu Lelek. W utworze gościnnie zaśpiewały Magdalena Sobczak i Sylwia Świątkowska z Kapeli ze Wsi Warszawa.

Jak wyjaśnia Szajkowski:

Zainspirować i pobudzić do refleksji – oto nasz cel. Przenieść się na skrzydłach Lelka do krainy duchowej autonomii. Przywołać magię świata, który stanowił panteon naszych przodków, zapewniający powtarzalność pór roku oraz równowagę w odwiecznym cyklu narodzin, życia i śmierci. Społeczeństwa w którym gardzono niewolnictwem, gdzie wszyscy ludzie byli sobie prawdziwie równi. I wolni. Oddać im cześć. I ujrzeć brzask bogów.

Przypomnijmy, że celem zespołu Lelek jest reinterpretacja najciekawszych poematów i pieśni odwołujących się do dziedzictwa przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny. W skład grupy wchodzą muzycy reprezentujący wiele różnych gatunków muzycznych, czyli: Michał Rudaś, Maciej Szajkowski (z grup Kapela ze Wsi Warszawa i R.U.T.A), Kamil Rogiński (ŜANĜO), Jakub Koźba (Power Of Trinity), Piotr Stefański (Studium Instrumentów Etnicznych) i Patryk Kraśniewski (Vavamuffin, Patryk Kraśniewski Trio).

Album “Brzask Bogów” można zamówić w przedsprzedaży za pomocą tej strony. Album trafi do sklepów w piątek, 25 marca.