Cykl filmów dokumentalnych poświęconych gwiazdom rocka. W najbliższych dwóch odcinkach: Amy Winehouse & Lenny Kravitz.

Przyglądając się najważniejszym zespołom, odkrywamy historie życia ich członków i opisujemy wpływ tych zespołów na współczesną kulturę. Każdy z odcinków składa się z wywiadów, materiałów archiwalnych, teledysków i nagrań z koncertów.

Amy Winehouse, godz. 19:00
Amy Winehouse grała na gitarze od trzynastego roku życia, a od szesnastych urodzin profesjonalnie zajęła się śpiewem. Całą swoją karierę związała z Island Records. Debiutancki album „Frank” został wydany w 2003 roku. Inspirowany był muzyką jazzową. Krytycy podkreślali, że głos Winehouse porównać można do Sary Vaughan i Macy Gray. „Back to Black” – najbardziej znany album ukazał się w 2006 roku podbijając brytyjskie listy przebojów. Artystka została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu 23 lipca 2011 roku. 2 grudnia tego samego roku został wydany pośmiertny album wokalistki – „Lioness: Hidden Treasures”.

Lenny Kravitz, godz. 19:20
Lenny Kravitz to światowej sławy amerykański muzyk. W swojej twórczości łączy różne gatunki – rock, pop i przede wszystkim funk. Od początku kariery inspiruje się twórczością legendarnego gitarzysty Jimiego Hendrixa. Jest wielokrotnym laureatem nagród Grammy, a na swoim koncie ma kilka platynowych płyt.

Legendy rocka – Amy Winehouse & Lenny Kravitz
TVP Kultura | 2 kwietnia (sobota), godz. 19:00