Jeden z najbardziej popularnych głosów współczesnej sceny muzycznej. Artystka ma w naszym kraju rzeszę oddanych fanów.

Katie Melua to brytyjska wokalistka urodzona w Gruzji. W wieku 15 lat wygrała konkurs wokalny organizowany przez jedna z brytyjskich stacji telewizyjnych. Debiutancki album „Call Off The Search” ukazał się w 2003 roku. Dwa lata później do sklepów trafił krążek „Piece by Piece”, który okazał się wielkim międzynarodowym sukcesem dzięki utworom „Nine Million Bicycles” oraz „Spider’s Web”. W swoich piosenkach łączy wpływy muzyki pop, folku, bluesa i jazzu.

Nagrała dotychczas 6 albumów studyjnych (większość z nich wielkokrotnie platynowych), kilka koncertowych, a jej utwory weszły na dziesiątki płyt składankowych. Odniosła wielki sukces komercyjny i ma… wielkie serce – Melua znana jest ze swojej działalności charytatywnej – jest ambasadorem dobrej woli fundacji Save the Children. Przekazała zyski ze sprzedaży singla „Spider’s Web” na rzecz potrzebujących. Publicznie odcina się od nadętego show bussinessu oraz pogoni za modą i twierdzi, że pieniądze lepiej wykorzystać na pomoc dla najuboższych. Innym przykładem jest nagranie covera Louisa Armstronga – „What A Wonderful World” z którego wpływy przekazała narzecz Czerwonego Krzyża.

Katie Melua powraca do Polski na 3 koncerty w listopadzie. Tym razem obok regularnego zespołu towarzyszyć jej będzie po raz pierwszy 23-osobowy żeński chór z Gruzji!

  • 12 listopada, godz. 19:00 – Szczecin, Azoty Arena | wydarzenie
  • 13 listopada, godz. 19:00 – Wrocław, Hala Orbita | wydarzenie
  • 14 listopada, godz. 20:00 – Toruń, Toruń Arena | wydarzenie

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.plwww.ticketpro.plwww.ebilet.plwww.eventim.plwww.biletyna.pl.