Gdy Odd Future pierwszy raz trafili do szerszej publiczności, nikt się nie spodziewał, że wśród tej grupki zbuntowanych nastolatków znajdzie się jeden z najpopularniejszych wokalistów ostatnich lat Frank Ocean. Z grona tego uformował się również zespół, który jest jednym z najświeższych projektów, jakie otrzymali fani r’n’b – mowa o headlinerze World Wide Warsaw 2016: THE INTERNET. Syd The Kyd i Matt Martians zaczynali jako duet w 2011 wydając debiutancki album „Purple Naked Ladies”, który nie tylko przyciągnął uwagę świetną muzyką, ale również odważnymi tekstami wokalistki, która poruszała w nich tematykę własnej seksualności. Dwa lata później do sprzedaży trafiła druga płyta, stworzona już przez poszerzony skład zespołu, która ugruntowała pozycję The Internet jako nową twarz undergroundowego brzmienia. Ogrom talentu, który składa się na potencjał zespołu pozwolił im nagrać zeszłoroczny album „Ego Death”, który postawił ich w jednym szeregu z The Weeknd i Miguelem, jako że cała trójka została nominowana do nagrody Grammy w tej samej kategorii. Od kilkunastu miesięcy fani z całej Polski nie mogli doprosić się występu tej szóstki w naszym kraju i w końcu się udało – pierwszy w historii występ The Internet u nas będzie czymś wyjątkowym!

World Wide Warsaw to wyjątkowy festiwal – rozproszony w czasie i po różnych miejscach, ale spójny pod względem ambicji, by pokazywać najciekawsze zjawiska w nowej muzyce. W ramach tego projektu stolicę czeka miesiąc spotkań z artystami z różnych zakątków świata – oprócz najnowszych twarzy światowej muzyki, usłyszymy legendy undergroundu i ikony basowego brzmienia, koncerty, występy live i djsety, wielka różnorodność stylów. To dopiero druga odsłona tej nowej festiwalowej jakości, ale już teraz widać, że World Wide Warsaw bardzo mocno wchodzi na mapę promowania w Polsce nowego brzmienia i wydarzeń alternatywnych.

bilety dostępne: http://goingapp.pl/evt/31343/the-internet

Pełny program festiwalu:

19.02 – Patio Kredytowa 9: Anderson .Paak and Free Nationals
24.02 – Miłość Kredytowa 9: Ghostly International Showcase: Shigeto, Lord Raja, Heathered Pearl
27.02 – Miłość / Patio Kredytowa 9: Artful Dodger / Urodziny Miłości
4.03 – Patio Kredytowa 9: Snakehips
11.03 – 1500m2: John Talabot
12.03 – Nowa Jerozolima: Jimmy Edgar
17.03 – kamienica na Kredytowej 9, II piętro: THE INTERNET
19.03 – 1500m2: Terence Fixmer, Sigha

Partnerem Strategicznym festiwalu jest marka Perła. Partnerem komunikacyjnym jest Going., bileteria i aplikacja mobilna, prowadząca wyłącznościową sprzedaż biletów na wszystkie wydarzenia World Wide Warsaw.