Trio Marcina Wasilewskiego w składzie Marcin Wasilewski, Sławomir Kurkiewicz, Michał Miśkiewicz z gościem specjalnym Joakimem Milderem na saksofonie wystąpi w najbliższym czasie na kilku koncertach w Belgii i Holandii.

Koncerty są kolejną odsłoną europejskiej trasy promującej najnowszy album Tria pt. „Spark Of Life”- czwartej płyty zespołu wydanej w uznawanej za najważniejszą na świecie wytwórnię ECM Records z Monachium /Wytwórnia od lat wygrywa w corocznej ankiecie krytyków i znawców jazzu magazynu Down Beatu w kategorii ‘wytwórni płytowa roku’/. Trio Wasilewskiego jest jedynym, obok Tomasza Stańki, polskim wykonawcą, który nagrywa dla ECM Records.

Przypomnijmy, że nowy album TRIA w kilka miesięcy od premiery doczekał się większości nagród w polskim jazzie za rok 2014: statusu Złotej Płyty w zaledwie 6 tygodni od premiery, Album Roku oraz Akustyczny Zespół Roku), w końcu- otrzymując Fryderyka w kategorii Album Roku Jazz. Swoją ósmą statuetkę Fryderyka w karierze odebrał także lider Tria- Marcin Wasilewski w kategorii Artysta Roku Jazz.

W połowie roku zespół szykuje trasę w USA i Kanadzie.

Kalendarz trasy Marcin Wasilewski Trio feat. J. Milder „Spark Of Life” 2016:
15 lutego – GENT JAZZ CLUB, Gandawa
19 lutego – PARADOX JAZZ CLUB, Tilburg
20 lutego – LANTAREN VENSTER, Rotterdam
21 lutego – BIMHUIS, Amsterdam