Duet Macklemore i Ryan Lewis wystąpił w jednym z ostatnich odcinków talk-show „The Late Show with Stephen Colbert„, w którym zaprezentował swój najnowszy singiel „White Privilege II„.

Dodajmy, że w trakcie występu artystom na scenie towarzyszyła Jamila Woods, która pojawiła się także na studyjnej wersji nagrania, oraz poetki Nikkita Oliver i Danez Smith.

Co warte zaznaczenia, w utworze duet poruszył temat wciąż nagminnych prześladowań Afroamerykanów przez rasistowskie służby policyjne, czego flagowym przykładem jest zabójstwo czarnoskórego Michaela Browna, który został zamordowany przez białego policjanta 9 sierpnia 2014 roku w Ferguson w stanie Missouri.

Kawałek znajdzie się na nadchodzącej płycie duetu zatytułowanej „This Unruly Mess I’ve Made„, której premiera zaplanowana jest na 26 lutego br. Utwór jest kontynuacją utworu „White Privilege” pochodzącego z debiutanckiej, solowej płyty Macklemore’a pt. „The Language of My World” z 2005 roku.

18 marca Macklemore i Ryan Lewis zagrają jedyny koncert w Polsce, który odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.