Marek Napiórkowski i Artur Lesicki w kameralnym koncercie z muzyką filmową już 21 stycznia w Warszawie.

Filmowe tematy muzyczne skomponowane przez uznanych polskich kompozytorów znalazły się na płycie „Celuloid” nagranej przez wybitnych polskich gitarzystów – Marka Napiórkowskiego i Artura Lesickiego. 21 stycznia, podczas warszawskiego koncertu promującego to wydawnictwo, będzie można usłyszeć kompozycje m.in. z filmów „Prawo i pięść”, „Lalka” oraz „Człowiek z żelaza”. 

„Celuloid” to płyta magiczna i taki też będzie koncert w Studio im. Witolda Lutosławskiego. Marek Napiórkowski oraz Artur Lesicki, czołowi polscy gitarzyści jazzowi i przyjaciele od dzieciństwa, wydobywają to, co najpiękniejsze w muzyce Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Andrzeja Kurylewicza, Andrzeja Korzyńskiego i Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Ponadczasowe kompozycje w oryginalnych interpretacjach tworzą unikalny klimat.

Marek Napiórkowski ma w dorobku udział w sesjach nagraniowych ponad 150 albumów: jazzowych, rockowych i popowych; realizuje własne projekty i był – wraz z Arturem Lesickim –  współliderem zespołu Funky Groove. Wydał cztery autorskie albumy: NAPWolnoKonKubiNap oraz UP!Pięciokrotnie nominowany  do Nagrody Muzycznej Fryderyk. Głosami czytelników pisma „Jazz Forum” został wybrany jazzowym gitarzystą roku 2012, 2013 i 2014.

Artur Lesicki jest nie tylko cenionym liderem,  rozchwytywanym sidemanem, ale i jednym z najwyżej cenionych w Polsce gitarowych pedagogów; jako lider autorskiego projektu Acoustic Harmony nagrał dwie znakomicie przyjęte płyty: An Unbelievable Silence i Stone & Ashes.

Zobacz teledysk do tematu z filmu „Lalka”:

Bilety na koncert, w cenie 50 zł, do nabycia tutaj.

——————————————————————-

Koncert promujący płytę „Celuloid”
21.01.2016r. (czwartek), godz. 19.00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Modzelewskiego 59, Warszawa