Adam Bałdych jest jednym z najważniejszych skrzypków jazzowych na świecie. Zdobywca prestiżowej niemieckiej nagrody Echo Jazz.

Na retransmisję koncertu Adama Bałdycha zapraszamy w środę (6.01) o godz. 18:05.

Od roku 2009 związany z prestiżowym wydawnictwem ACT. Koncertuje na całym świecie, współpracując m.in. z Iro Rantalą, Yarnem Hermanem, Larsem Danielssonem, Leszkiem Możdżerem czy NDR Big Band.

Jest laureatem praktycznie wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce.

Grywał na największych festiwalach w kraju (JVZ Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Warsaw Summer Jazz Days) oraz za granicą (Montreux Jazz Festival, London Jazz Festival, Jazz Baltica, JAK ART).

Debiutował doskonale przyjętym przez krytykę albumem Magical Theatre. W roku 2012 do sklepów trafiło jego pierwsze nagranie dla wydawnictwa ACT – Adam Bałdych & The Baltic Gang.

„Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego” – pisał o Adamie Ulrich Olshausen z Niemieckiego Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Najnowszy album „Bridges” współtworzony jest wraz Helge Lien Trio. Okładkę płyty tworzy obraz autorstwa Wilhelma Sasnala „A Bridge”.