Derrick McKenzie (perkusista zespołu Jamiroquai), Janusz Muniak, Piotr Baron oraz Marita Alban Juarez to niekwestionowane gwiazdy tegorocznej edycji KACZMARCZYK SESSIONS, który odbędzie się w dniach od 27 do 30 grudnia w krakowskim klubie Harris. Usłyszeć będzie można m.in. filmową muzykę Krzysztofa Komedy, funkowe, latynoskie rytmy oraz standardy jazzowe.

Z założenia cykl stanowi muzyczne podsumowanie mijającego roku, który okazał się zresztą niezwykle owocny dla Pawła Kaczmarczyka – jednego z najwybitniejszych pianistów młodego pokolenia. Nowa, wydana po 6 latach od poprzedniej, płyta „Something Personal” spotkała się ze świetnym przyjęciem ze strony krytyków i słuchaczy. Ponadto Kaczmarczyk ma za sobą liczne koncerty w kraju i zagranicą, po raz kolejny był dyrektorem artystycznym Festiwalu Jazz Juniors, a także zdążył nagrać następny album, zapowiadany na przyszły rok „Vars & Kaper – Deconstruction”. „Kaczmarczyk Sessions” to cztery koncerty, do których zostali zaangażowani czołowi muzycy w kraju, prezentujący różne nurty muzyki improwizowanej, od standardów i ballad, przez latin jazz i funk, na jazzie nowoczesnym kończąc.

I dzień Kaczmarczyk Sessions: Komeda Project w niedzielę, 27.12.2015 godz. 21:30

Na początek Komeda Project, czyli krakowska premiera specjalnego projektu z utworami Krzysztofa Komedy, które Paweł Kaczmarczyk przygotował wspólnie z legendą jazzowego saksofonu w Polsce – Piotrem Baronem. U boku tych znakomitych liderów zagrają: Marcin Ślusarczyk (saksofon altowy), Adam Kowalewski (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja).

II dzień Kaczmarczyk Sessions: Jazz Funk Experience w poniedziałek, 28.12.2015 godz. 21:30

Wielkie wydarzenie cyklu. Gościem specjalnym będzie Derrick Mckenzie – perkusista kultowej grupy Jamiroquai z Anglii – jednego z najpopularniejszych zespołów lat 90. Doskonała jest reszta muzyków zaangażowanych w projekt – Michał Barański – uznawany za najlepszego polskiego kontrabasistę jazzowego, jednocześnie świetnie posługujący się gitarą basową, co udowodnił m. in. przy współpracy z Kaczmarczykiem przy takich koncertach jak Directions In Music: Weather Report czy Directions in Music: Headhunters. W tym ostatnim projekcie wzięli udział również pozostali muzycy, którzy wystąpią podczas Jazz Funk Experience – gitarzysta Łukasz Belcyr i saksofonista Olaf Węgier.

II dzień Kaczmarczyk Sessions: Marita Alban Juarez we Wtorek, 29.12.2015 godz.21:30

Koncert Marity Alban Juarez – wspaniałej wokalistki o peruwiańskich korzeniach, z którą Kaczmarczyk współpracował przy okazji autorskiego kwartetu Marity oraz Directions In Music: Elis Regina. Skład uzupełniają etatowi członkowie zespołu Juarez – Andrzej Święs (kontrabas) oraz jej brat Jose Manuel Alban Juarez (perkusjonalia).

III dzień Kaczmarczyk Sessions: Jazz Muniak Quartet w środę, 30.12.2015 godz. 21:30

Na zakończenie cyklu koncert Janusza Muniaka, legendy polskiej sceny jazzowej, mistrza standard i ballad. Obecny na scenie od ponad pół wieku, mający na koncie współpracę z największymi w Polsce (m.in. K. Komeda, J. Ptaszyn Wróblewski, Z. Seifert, T. Stańko) oraz z mistrzami z USA (m.in. F. Hubbard, H. Jones, H. Mobley), Muniak jest nestorem całej rzeszy znakomitych jazzmenów. W tym Pawła Kaczmarczyka, który swoje pierwsze koncerty grał w klubie „U Muniaka”, a u boku pana Janusza rozpoczynał międzynarodową karierę. W sekcji znakomici Maciej Adamczak (kontrabas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Więcej informacji na: www.harris.krakow.pl