Podczas Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane, które odbędą się w dniach 27-29 listopada br., centrum Warszawy zamieni się w muzyczne centrum Polski – przez trzy dni w Pałacu Kultury i Nauki odbywać się będą spotkania, panele i prezentacje, a w salach koncertowych Pałacu i Teatrze Studio zabrzmi najciekawsza młoda muzyka z Polski i nie tylko.

Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane będą okazją do sprawdzenia jak na koncertach radzą sobie artyści, którzy na rynku muzycznym funkcjonują od dawna, jak i poznania debiutantów.

Młodsze pokolenie będzie reprezentowane przez takich artystów jak The Dumplings, którzy obecnie promują swoją drugą płytę, Piotra Ziołę, młodziaka, którego debiutancki album ukarze się już w przyszłym roku czy choćby odnoszącego coraz większą popularność Korteza. Zadowoleni będą fani elektronicznych brzmień – pojawi się duet Rysy, których debiutancki album z gościnnym udziałem Justyny Święs i Piotra Zioły został uznany za jeden z najlepszych tego roku. Mocniejszą odmianę muzyki elektronicznej będzie reprezentować Błażej Król.

cjg2015-koncerty-piatek

Jednak nie tylko debiutanci pojawią się na Targach. Odbędą się występy doskonale znanych zespołów jak Voo Voo, którzy zagrają w ramach obchodów 30-lecia, czy zespołów reprezentujących ostrego rocka: TSA i Armia. Miłośnicy rocka z pewnością nie mogą przegapić koncertu żywiołowego Organka.

cjg2015-koncerty-sobota

Odbędą się również wyjątkowe występy uczestników 17. Konkursu Chopinowskiego – Krzysztofa Książka, Łukasza Byrdy, Tymoteusza Biesa. Nie zostanie pominięta scena folkowa – odbędzie się specjalny showcase Pawła Szamburskiego i jego projektu Homo Electrus, Samych Suk i Kapeli Ze Wsi Warszawa.

Fani jazzu z pewnością powinni znaleźć się na koncertach wyjątkowej, uznanej wokalistki Deborah Brown, oraz koncercie Wojtka Mazolewskiego i jego Quintetu. W trakcie wydarzenia odbędzie się panel dotyczący premiery filmu „Excentrycy” połączony z krótkim występem sextetu jazzowego Wiesława Pieregorólki. Sextet wykona muzykę z tego filmu.

Tłumy z pewnością przyciągnie popularna wokalistka pop Sarsa oraz prezentujący swój album „Kobiety” zespół Pectus, który wystąpi wraz z gościnnym udziałem znanych wokalistek. Będzie można usłyszeć Kayah, Urszulę Dudziak, Patrycję Markowską, Monikę Kuszyńską, Grażynę Łobaszewską czy Anią Wyszkoni.

cjg2015-koncerty-niedziela

Bilety: https://www.ebilet.pl/szukaj.php?t=t&tid=18968

Bilety wstępu na Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane w tym do strefy dziecięcej dostępne
będą w kasach przed wejściem w godzinach trwania imprezy (godz. 11.00-19.00).

Targi odbędą się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz Teatrze Studio w dniach 27-29 listopada 2015 roku. W ramach tegorocznej edycji odbędą się liczne koncerty, spotkania, panele i prezentacje.