Trudno sobie bożonarodzeniowe swingowanie wyobrazić bez tych słynnych piosenek wyśpiewanych przez Franka Sinatrę. Bezpretensjonalne, melodyjne, chętnie emitowane przez rozgłośnie radiowe na całym świecie, były i są przebojami. Naturalnym jest, że co rusz ktoś sięga po ten repertuar tak jak uczynił to Big Band Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i jego szef, Piotr Kostrzewa. Dzieje się to w setną rocznicę urodzin Sinatry a swingujące frazy stają się tyle samo piękną oprawą jedynych w swoim rodzaju Świąt co hołdem dla wielkiego artysty.

Big Band_Swingujace swieta

To nie jest wydumana muzyka adresowana wyłącznie do koneserów, ale znakomity swing każdą nutą oddający radość muzykowania. Nie bez znaczenie jest też fakt, że nasz rodzimy big band wspina się na artystyczne wyżyny, jeszcze do niedawna zarezerwowane dla orkiestr z za Atlantyku. Precyzja, frazowanie, spójne brzmienie i entuzjazm muzykowania, to wszystko emanuje z gry akademików.

12 czerwca Big Band Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z Warszawy zdobył pierwsze miejsce oraz Grand Prix tegorocznej, jubileuszowej edycji: Big band Festiwal w Nowym Tomyślu!