Już jutro w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca wystąpi Cassandra Wilson. Artystka przyjedzie do Polski w ramach trasy promującej jej najnowszy album „Coming Forth By Day”, którym złożyła hołd Billy Holiday.

„Coming Forth by Day” to angielski cytat ze staroegipskiej „Księgi umarłych” – zbioru zaklęć
mających pomóc w wędrówce w zaświaty. Egipcjanie wierzyli w życie po śmierci i w to, że mogą się komunikować ze zmarłymi członkami rodziny. Podobnie jest w wierzeniach afrykańskich, które przetrwały do dziś. Praca nad tym albumem dała mi możliwość dotknięcia ducha Billie Holiday, zbliżenia się do niej i ten tytuł najlepiej to określa. Jej śpiew jest dla mnie bliski, od kiedy pierwszy raz ją usłyszałam, nieustannie mnie inspiruje. – tak o swoim albumie wypowiada się artystka w jednym z wywiadów.

Podczas jutrzejszego koncertu z pewnością usłyszymy materiał z nowej płyty, ale i kompozycje Wilson, na które wszyscy czekają. Piosenkarka wraz ze swoimi muzykami, którzy należą do jednych z najlepszych jazzowych instrumentalistów, wystąpi jutro o godzinie 20.00. Bilety dostępne będą w kasie DMiT.