21 listopada o godz. 19:00 w warszawskiej Stodole rozpocznie się czterogodzinny koncert, z którego cały dochód przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Marka Karewicza, legendarnego fotografika jazzowego.

Gramy_dla_Marka

Marek Karewicz to jeden z najbardziej znanych w Europie fotografików muzycznych i jedna z najbarwniejszych postaci polskiej estrady. Sam o sobie mówi, że z wielkich świata jazzu nie udało mu się sfotografować jedynie Louisa Armstronga, ale za to pił wódkę z Rolling Stonesami. W jego archiwum ukryta jest prawie cała historia polskiego jazzu i big-beatu oraz panteon największych gwiazd światowej muzyki jazzowej. Jest też autorem ponad tysiąca okładek płytowych, z których „Blues Breakout” uważany jest za najlepszą w historii.

Marek Karewicz przed kilkoma laty doznał ciężkiego udaru, który uniemożliwił mu dalsze wykonywanie zawodu. Utrzymuje się z niewielkiej emerytury, a jego pogarszający się stan zdrowia wymaga coraz większych nakładów na rehabilitację, stąd ta akcja.

Swój udział zapowiedziały m.in.

wokalistki:
Hanna Banaszak, Ewa Bem, Halina Frąckowiak, Dorota Miśkiewicz, Magda Piskorczyk, Maryla Rodowicz, Maria Sadowska, Anna Serafińska, Lora Szafran, Aga Zaryan.

wokaliści:
Marek Ałaszewski, Krzysztof & Wojtek Cugowski, Krzysztof Daukszewicz, Andrzej Dąbrowski, Tomek Lipiński, Stanisław Soyka, Janusz Szrom.

soliści:
Krzesimir Dębski, Artur Dutkiewicz, Krzysztof Herdzin, Zbigniew Jaremko, Wojciech Kamiński, Robert Majewski, Marcin Masecki, Henryk Miśkiewicz, Włodzimierz Nahorny, Piotr Nalepa, Krzysztof Sadowski, Tomasz Stańko, Maciej Strzelczyk, Krzysztof Ścierański.

zespoły:
Blues Fellows, Andrzej Jagodziński Trio, Klan, Milo Kurtis Ensemble, Old Timers, Włodek Pawlik Trio, Piotr Rodowicz Sextet.

Artystów zapowiadać będą:
Piotr Baron, Paweł Brodowski, Krzysztof Materna, Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Marek Sierocki, Piotr Stelmach, Tomasz Szachowski, Paweł Sztompke, Agnieszka Szydłowska, Marek Wiernik oraz gospodarz wieczoru Tomasz Tłuczkiewicz.