Obdarzony fenomenalnym wokalem John Newman zapowiada swój drugi album „Revolve”! Płytę zwiastują przeboje „Come And Get It” oraz „Tiring Game” z gościnnym udziałem legendarnego Charliego Wilsona – byłego wokalistę The Gap Band. Premiera już 16 października.

john newman cd

Ten zaledwie 25-letni Brytyjczyk, który zachwycił świat debiutancką płytą „Tribute”, musiał przejść błyskawiczną transformację z nieśmiałego chłopca z małego miasteczka w North Yorkshire do rozchwytywanego muzyka, który nagrywa w studio Michael’a Jacksona w Los Angeles. Jego przebojowy singiel „Love Me Again” zadebiutował na listach przebojów na 1 miejscu i sprzedał się w ponad 900 tyś. kopii w Wielkiej Brytanii i miał 122 mln streamów na całym świecie. Newman do dnia dzisiejszego sprzedał ponad 6 mln singli na całym świecie. Nagrany wspólnie z Calvinem Harrisem hit „Blame” rozszedł się na świecie w ilości ponad 4 milionów egzemplarzy i został streamowany aż 270 milionów razy! Zresztą współpraca z Harrisem wpłynęła mocno na styl pracy nad płytą „Revolve”, która jest wypełniona praktycznie samymi przebojowymi singlami!

„Revolve” to zbiór ponadczasowych, niemal klasycznych kompozycji, ale jednak nie retro. Album powstawał w studiach w Los Angeles, Londynu i Miami, a produkcją zajął się osobiście John Newman, a pomagali mu tacy producenci i muzycy jak Greg Kurstin, (Sia, Beyoncé, Ellie Goulding, Katy Perry & Lana Del Ray), legendarny Charlie Wilson, Jack Splash i sekcja dęta Jerry’ego Heya (Michael Jackson, Quincy Jones).

Płycie „Revolve” będzie towarzyszyła książka pod tym samym tytułem, w której John Newman zdradza kulisy pracy nad płytą.

Lista utworów:

1) Revolve featuring Idris Elba
2) All My Heart
3) Something Special
4) Light’s Down
5) Come And Get It
6) Never Give It Up
7) Tiring Game ft. Charlie Wilson
8) Give You My Love
9) I’m Not Your Man
10) Killing Me
11) We All Get Lonely

Wersja deluxe:
1) Revolve featuring Idris Elba
2) All My Heart
3) Something Special
4) Light’s Down
5) Come And Get It
6) Blame (Calvin Harris)
7) Never Give It Up
8) Tiring Game ft Charlie Wilson
9) Give You My Love
10) I’m Not Your Man
11) Call It Off
12) Killing Me
13) The Past
14) We All Get Lonely