TIDAL łączy fanów z artystami dzięki dostępnemu na wyłączność, bezpłatnemu streamowi Festiwalu Budweiser Made In America, który odbędzie się 5-6 września 2015 roku.

Globalny serwis muzyczno-rozrywkowy TIDAL będzie bezpłatnie streamował wybrane występy artystów z festiwalu Budweiser Made In America, który odbędzie się w ten weekend w Filadelfii, na platformie TIDAL.com.

W ramach dwudniowego wydarzenia TIDAL X: Budweiser Made In America, zorganizowanego przez JAYA-Z, odbędą się koncerty artystów z programów TIDAL Rising oraz TIDAL Discovery. Wykonawcy zagrają na festiwalowej scenie TIDALA.

TIDAL X zapewnia swoim członkom ekskluzywny dostęp do wydarzeń i koncertów, dając fanom szansę na zbliżenie się ze swoimi ulubionymi artystami na wiele sposobów, m.in. poprzez kameralne koncerty, spotkania z fanami, obiady oraz relacje zza sceny. TIDAL X prezentuje i wspiera zarówno już znanych, jak i początkujących artystów oraz pozwala fanom uczestniczyć w unikatowych wydarzeniach, które mogą doświadczyć tylko jako użytkownicy TIDALA.

W ten weekend TIDAL przybliży emocje i wrażenia towarzyszące festiwalowi słuchaczom z całego świata dzięki streamowi na żywo z festiwalu Budweiser Made In America, bezpłatnie udostępnionemu na TIDAL.com. Stream rozpocznie się o 13:30 czasu lokalnego (19:30 czasu polskiego) w sobotę 05.09 oraz w niedzielę 06.09.

Sceny streamowane:

Sobota, 5 września:

ROCKY STAGE
The Struts, Vic Mensa, De La Soul, Meek Mill, Modest Mouse, Beyoncé

LIBERTY STAGE
Young Rising Sons, Earl Sweatshirt, G-Eazy, Nick Jonas, Death Cab For Cutie, Bassnectar

TIDAL STAGE
Bass Drum Of Death, Mike Floss, Sarah Jaffe, Tanlines

Niedziela, 6 września:

ROCKY STAGE
Halsey, Action Bronson, Metric, Big Sean, J. Cole, The Weeknd

LIBERTY STAGE
Saint Motel, Fabolous, Santigold, Future, Banks, Axwell & Ingrosso

TIDAL STAGE
Bizzy Crook, Jidenna, Bully, Twin Peaks, Hippo Campus, Lili K

O festiwalu Budweiser Made In America w Filadelfii:

Już po raz czwarty festiwal Budweiser Made In America przyciągnie tysiące gości oraz bywalców festiwali do Miasta Braterskiej Miłości w amerykańskie Święto Pracy. Po dwudniowej inauguracji festiwalu w 2012 roku, burmistrz Micheal A. Nutter ogłosił, że wydarzenie przyniosło przynajmniej 10mln dolarów wpływu do budżetu miasta. Dodatkowo, Budweiser Made In America wspiera lokalne organizacje United Way, których celem jest pozytywny wpływ na miejscową społeczność. Dzięki 1. edycji festiwalu z 2012 roku organizacje United Way Of Greater Philadelphia oraz Southern New Jersey zainwestowały ponad 350 000 dolarów w inicjatywy edukacyjne oraz rozwój pracowników. Filadelfia jest dobrze przygotowana, aby ponownie gościć wydarzenie w 2015 roku – miasto jest położone na wschodnim wybrzeżu, oferuje światowej klasy transport oraz udogodnienia, a lokalni urzędnicy mają doświadczenie w organizacji dużych eventów, takich jak maraton Gore-Tex, Wawa Welcome America Festiwal oraz zbliżające się Światowe Spotkanie Rodzin 2015.