W ciągu zaledwie 2 tygodni trwania akcji crowdfundingowej internetowego RadioJAZZ.FM-Reaktywacja! udało nam się zebrać już minimalną kwotę 30 000 zł potrzebną na uruchomienie radia.

Akcja jednak trwa nadal, zostały wyznaczone kolejne cele, Jeśli uda się zebrać 40 tys. zł, powstanie aplikacja mobilna oraz nowa strona internetowa. A jeśli do 14 czerwca suma wzrośnie do 50 tys. zł, na antenie pojawią się transmisje z koncertów, a także częstsze dzienne audycje.

W akcję zaangażowali się Słuchacze, wybitni polscy jazzmani: Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Włodek Pawlik, Artur Dutkiewicz, Krzysztof Herdzin, Mikołaj Trzaska, Sławek Jaskułke, RGG, Bernard Maseli czy Adam Bałdych czy znani fani jazzu jak Stefan Friedmann. Osoby, które wspieraja akcję, fotografują się z hasłem #jazzdoit i wrzucają zdjęcia do mediów społecznościowych.

Wsparcie Artystów i branży jazzowej przerosło nasze oczekiwania. Muzycy nie tylko informują o akcji, przekazują płyty, ale też zadeklarowali zagranie prywatnych koncertów!

Monika Borzym zadeklarowała, że da koncert w mieszkaniu Darczyńcy, jeśli ten wpłaci na konto akcji kwotę 5 tys zł.

Podobną nagrodę (za 3 tys zł) zadeklarował laureat nagrody 'Fryderyk’ w kategorii Jazzowy Debiut Roku Nikola Kołodziejczyk, który da koncert z zespołem „Stryjo​” (Nikola Kołodziejczyk – piano, Maciej Szczyciński – bass, Michał Bryndal – drums).

Link do Akcji: www.wspieram.to/RadioJAZZ.FM
Link do wydarzenia na Facebooku.