Dianne Reeves, diva współczesnej wokalistyki jazzowej wystąpi 14 lipca podczas 10. edycji Ladies’ Jazz Festival w Teatrze Muzycznym, w Gdyni. Bilety już w sprzedaży.

Dianne Reeves należy do ścisłego grona największych sław kobiecego jazzu naszych czasów. Ma na swoim koncie rekord, którego żadna inna dama jazzu nie osiągnęła: trzykrotnie rok po roku zdobyła największy laur za swoją płytę – muzycznego Oscara, jakim dla wszystkich w branży muzycznej jest nagroda Grammy!

Do dziś, dosłownie – bo ostatnią statuetkę Grammy przyznano tej artystce w tym roku!, ma tych nagród aż pięć! To dowód wielkiej klasy, nieprzemijającego rozwoju, wspaniałego wyczucia interpretacji i doboru materiału. To dowód, że ta dekada należy naprawdę do niej…

Dianne Reeves potrafi naprawdę wszystko: na ostatniej, nagrodzonej Grammy płycie „Beautiful Life” fenomenalnie łączy elementy jazzu z nowym R&B, muzyką latynoską, a nawet popem. Prezentuje całe spektrum od jazzu po pop, od swoich interpretacji Boba Marleya i Fleetwood Mac po własne kompozycje. Pracuje z (uwielbianymi nie tylko w Polsce) Esperanzą Spalding, Richardem Bona, Gregorym Porterem i wieloma innymi potęgami muzyki jak choćby George Duke.

Artystka po raz pierwszy wystąpi na Ladies’ Jazz Festival, po raz pierwszy odwiedzi Gdynię i – jesteśmy szczerze przekonani: da wspaniały koncert na dziesięciolecie jedynego festiwalu dam jazzu w tej części wszechświata: 14 lipca, Teatr Muzyczny w Gdyni będzie należał do wspaniałej Dianne Reeves. Nie można tego przegapić!