Andreya Triana wraca w wielkiej formie! Po współpracy z Bonobo i Flying Lotusem, brytyjska wokalistka tym razem o pomoc w studio poprosiła Matta Halesa (Lianne La Havas, Paloma Faith). Efektem jest „Giants” – klasyczny krążek, który śmiało postawić można na półce obok arcydzieł Lauren Hill czy Lianne La Havas.

Po kilku latach oczekiwania wreszcie pojawia się następca znakomitego „Lost Where I Belong”, debiutanckiego albumu brytyjskiej gwiazdy nowego soulu. Triana muzyczne szlify zdobywała u boku mistrzów – Flying Lotusa i Bonobo. Ten drugi zaprosił ją na swoją bestsellerową płytę „Black Sands”, po czym sam wyprodukował jej autorski debiut, który zachwycił smakowitymi, choć oszczędnymi aranżami i unikalną wokalną ekspresją Andrei. Niezwykły talent młodej Angielki docenili nie tylko miłośnicy soulu, nu jazzu ale też producenci sceny tanecznej. Jej kawałek „Everything You Never Had” w remiksie Breach dotarł do Top 10 brytyjskiej listy przebojów!

Na „Giants” Andreya wraca jednak do swoich soulowych korzeni i – jak sama przyznaje – jeśliby już szukać w jej twórczości wyrazistych inspiracji, należałoby wskazać na krążek „The Miseducation Of Lauren Hill”. To jedna z jej ulubionych płyt, która – jak wspomina – „pozwoliła jej przetrwać złe czasy”. Triana to jednak zbyt oryginalny talent i nazbyt samoświadoma wokalistka i kompozytorka, by ślepo naśladować byłą liderkę The Fugees. Album „Giants”, zarejestrowany podczas sesji w Los Angeles, to wielobarwny, iskrzący energią i niezwykle szczery, osobisty krążek dojrzałej kobiety i artystki.

Jak wspomina autorka jej celem nie było pisanie wyłącznie piosenek o miłości, a czerpanie inspiracji z wielu dziedzin życia. „Gold” zachwycające klasycznymi gospelowymi chórkami i mocnym rytmem, to wyraz jej miłości do muzyki, poruszające ‘Everything You Never Had Pt. II’ ze znakomitą smyczkową aranżacją Andreya dedykowała swojej matce, zaś niezwykle pogodne i subtelne „Lullaby” to wspomnienie niełatwych czasów dorastania. Pozytywnie zaskakuje też świetna singlowa ballada „That’s Alright With Me” wspaniale nawiązująca do tradycji klasycznego Motown.

Cały album potwierdza, że Triana artystycznie dojrzała, w autorski sposób zinterpretowała soulowo-popową tradycję, a na dodatek w osobie Matta Halesa (Lianne La Havas, Paloma Faith) znalazła idealnego partnera do realizacji swojej muzycznej wizji. Efektem jest płyta która wspaniale rezonuje echem soulowej klasyki, a jednocześnie cieszy produkcyjnymi niuansami, uwodzi melodycznym bogactwem oraz zaraża duchową siłą i świeżą energią.

Piosenka Dnia w „Trójce”.

Andreya Triana Giantscover

ANDREYA TRIANA „GIANTS”
Counter / Ninja Tune / NoPaper Records

premiera: 19 maja

1 Paperwalls
2 Gold
3 That’s Alright With Me
4 Lullaby
5 Giants
6 Heart In My Hands
7 Keep Running
8 Changing Shapes of Love
9 Clutterbug
10 Song For A Friend
11 It’s Not Over
12 Everything You Never Had Pt. II