15 sierpnia 2015 roku zapraszamy na widowisko “Swing+” pod takim hasłem odbędzie się główne wydarzenie 7. edycji festiwalu Solidarity of Arts. Koncert na Ołowiance będzie ukłonem dla swingu, gatunku jazzu, który dominował w latach 1930-60. Także w tym roku wystąpią jazzmani wybitni: laureaci nagród Grammy Patti Austin, Kurt Elling oraz jeden z najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie zespołów jazzowych w Niemczech, okręt flagowy drugiej co do wielkości po BBC rozgłośni radiowo-telewizyjnej w Europie, WDR Big Band.

SofA2015

Sierpniowy koncert będzie ukłonem nie tylko dla jednej z najwcześniejszych i najbardziej radosnych er jazzu, ale również dla szeregu legendarnych polskich wykonawców – a także dla ponadczasowych polskich przebojów swingowych, które wykonają (oprócz polskich gwiazd) nasi wspaniali zagraniczni goście.
W widowisku Swing+ wystąpią:
Patti Austin
Kurt Elling
Stanisław Soyka
Ewa Bem
Hanna Banaszak
Aga Zaryan
WDR Big Band
New York Voices
Wojciech Karolak z zespołem
Roger Berg Big Band
Pasadena Roof Orchestra
Następnego dnia (16 sierpnia 2015), niespodzianka. Nie demontujemy scen. Pojawią się na nich inni wspaniali artyści, których (w większości) wprawdzie gościliśmy już na naszym festiwalu, ale jeszcze nigdy w klasycznym repertuarze.
„Classic+” to koncert muzyki poważnej na otwartym powietrzu, w którym wystapią: najlepszy polski pianista Leszek Możdżer, najlepsze polskie trio akordeonowe Motion Trio oraz jedyny polski zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Nicolae Paganiniego, Mariusz Patyra. Ukoronowaniem będzie IV Symfonia Mikołaja Góreckiego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Program Solidarity of Arts 2015 już wkrótce pojawi się na oficjalnej stronie festiwalu. Jak co roku, w imieniu Rady Programowej SofA, gorąco zapraszam do Gdańska.
Z facebook’owym pozdrowieniem,
Dyrektor Artystyczny festiwalu Solidarity of Arts
Krzysztof Materna.