Jak informowaliśmy wcześniej, Sam Smith zdecydował się wesprzeć Dzień Czerwonego Nosa poprzez nagranie nowej wersji swojego singla “Lay Me Down“, w której gościnnie pojawił się John Legend.

Nowe wydanie piosenki zostało wybrane na oficjalny hymn tegorocznego finału akcji społecznej przygotowywanej rokrocznie przez organizację charytatywną Comic Relief.

Ceremonia wieńcząca kolejny rok społecznej zbiórki pieniędzy, której za polskiego odpowiednika można uznać finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbyła się 13 marca w London Palladium.

www.youtube.com/watch?v=JNNKCgShDnA

Utwór “Lay Me Down” pierwotnie został nagrany na potrzeby debiutanckiego albumu piosenkarza zatytułowanego “In the Lonely Hour” wydanego w ubiegłym roku. W styczniu br. Smith nagrał nową wersję piosenki, by nadać jej nieco inne brzmienie. Jak sam przyznał, dzięki zrealizowanemu do singla teledyskowi chciał “pokazać swoje marzenia, że pewnego dnia geje, lesbijski i osoby transpłciowe z całego świata będą mogły wziąć ślub pod dowolnym dachem, w dowolnym kraju, mieście, wiosce, tak jak mogą to robić wszystkie heteroseksualne rodziny i przyjaciele”.

Pierwsza w karierze płyta studyjna Smitha ukazała się 26 maja 2014 roku. Promowały ją single takie, jak m.in. “I’m Not the Only One“, “Money on My Mind” czy “Stay with Me“, który do tej pory jest największym przebojem w dorobku artysty. Utwór przyniósł mu m.in. Nagrody Grammy w kategoriach “Nagranie roku” i “Piosenka roku” oraz nominację do Nagrody Brytyjskiego Rynku Fonograficznego (Brit Awards) do tytułu “Brytyjskiego singla roku”.