Po nagranym w ubiegłym roku duecie z Mary J. Blige, Sam Smith zdecydował się na nagrania nowej wersji swojej piosenki z kolejnym artystą. Tym razem wybór padł na Johna Legenda, który pojawił się gościnnie w najnowszym singlu zdobywcy czterech Nagród Grammy za rok 2014 – “Lay Me Down“.

Utwór został wybrany na tegoroczny hymn Dnia Czerwonego Nosa, będącego widowiskiem przygotowywanym corocznie przez organizację charytatywną Comic Relief. Nowe wydanie piosenki można kupić za pośrednictwem iTunes na tej stronie.

Dodajmy, że ceremonia wieńcząca kolejny rok społecznej zbiórki pieniędzy, której za polskiego odpowiednika można uznać finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, odbędzie się już 13 marca w London Palladium. Oprócz Smitha, podczas gali zaprezentują się m.in. Labirynth i Ella Henderson.

www.youtube.com/watch?v=lvJX7OgPYww

Utwór “Lay Me Down” pierwotnie został nagrany na potrzeby debiutanckiego albumu piosenkarza zatytułowanego “In the Lonely Hour” wydanego w ubiegłym roku. W styczniu br. Smith nagrał nową wersję piosenki, by nadać jej nieco inne brzmienie. Jak sam przyznał, dzięki zrealizowanemu do singla teledyskowi chciał “pokazać swoje marzenia, że pewnego dnia geje, lesbijski i osoby transpłciowe z całego świata będą mogły wziąć ślub pod dowolnym dachem, w dowolnym kraju, mieście, wiosce, tak jak mogą to robić wszystkie heteroseksualne rodziny i przyjaciele”.

Pierwsza w karierze płyta studyjna Smitha ukazała się 26 maja 2014 roku. Promowały ją single takie, jak m.in. “I’m Not the Only One“, “Money on My Mind” czy “Stay with Me“, który do tej pory jest największym przebojem w dorobku artysty. Utwór przyniósł mu m.in. Nagrody Grammy w kategoriach “Nagranie roku” i “Piosenka roku” oraz nominację do Nagrody Brytyjskiego Rynku Fonograficznego (Brit Awards) do tytułu “Brytyjskiego singla roku”.