Jazz to muzyka wolnościale tej wymagającej od wykonawców najwyższego kunsztu wykonawczego, ogromnej wiedzy i muzycznej erudycji.

W ramach cyklu “Jazz dobry nad Dolinką” prezentowane są gwiazdy poruszające się w nurcie jazzu otwartego, komunikatywnego, wykonywanego z mistrz – owską wirtuozerią. 13 marca na scenie Służewskiego Domu Kultury wystąpi Anna Serafińska Trio “Chopin” w składzie: Anna Serafińska – śpiew; Rafał Stępień – fortepian; Cezary Konrad – perkusja.

Anna Serafińska – wokalistka określana mianem “McFerrina w spódnicy” z towarzyszeniem swojego trio w programie CHOPIN

Współczesne aranżacje klasycznych utworów Chopina splecione z jazzowymi motywami na głos, fortepian i perkusję. Kompozycje “Grande Valse Brillante Es-dur”, “Mazurek C-dur” czy pieśń “Życzenie” i inne osnute wspólną zespołową improwizacją

Serafińska

Część “Młode wilki” to koncerty młodych zespołów, na które już teraz warto zwrócić uwagę. Cykl adresujemy do wszystkich wrażliwych na muzyczne i artystyczne doznania, nie tylko do znawców. Kierunki jazzu jakie planujemy z Państwem penetrować nie wymagają od słuchacza niczego więcej prócz otwartości na sztukę. Dodatkowym elementem cyklu są projektowane specjalnie na potrzeby cyklu.