Ida Zalewska i Kuba Płużek w repertuarze piosenek Lady Day wystąpią już 16 lutego w warszawskim klubie Harenda. Podczas koncertu będzie można usłyszeć charakterystyczne bluesy, swingi, nostalgiczne ballady, z których słynęła Billie Holiday, w nowych aranżacjach.

www.youtube.com/watch?v=4P0hG3sD0-E

Ida Zalewska – wokalistka. Od 10 lat tworzy akustyczne bluesowe trio Terraplane wraz z gitarzystą Maćkiem Malczyszynem i harmonijkarzem Bartkiem Łęczyckim. Z nimi wystąpiła na największych festiwalach bluesowych w Polsce: Rawie Blues, Olsztyńskich Nocach Bluesowych, Jimiway Festival i wielu innych. Nagrania Terraplane pojawiły się na „Antologii Polskiego Bluesa”. Ida Zalewska nagrała również solową płytę. Autorem kompozycji jest Jerzy Małek, jeden z najlepszych polskich trębaczy jazzowych, a przy nagraniach i koncertach promujących ten projekt Ida Zalewska współpracuje z muzykami, których śmiało można nazwać czołówką młodej polskiej sceny jazzowej: Janem Smoczyńskim, Adamem Kowalewskim, Jerzym Małkiem, Tomaszem Grzegorskim, Krzysztofem Pacanem, Arkiem Skolikiem.

Kuba Płużek – pianista, ur. 02.11.1988 w Krakowie. Współpracuje z Januszem Muniakiem, Arkiem Skolikiem. Były student Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat licznych konkursów jazzowych. Nagrał trzy płyty wysoko ocenianie m.in. w Jazz Forum: Arek Skolik Trio „Detour Ahead”, Jarek Bothur Quartet „Lilla Chezquiz” i Irek Dudek „Bluesy”, ( czwarta płyta w drodze).

Kuba Płużek jest laureatem wielu pierwszych nagród, m.in. na Warszawskim Festiwalu Pianistów Jazzowych 2007, w Konkursie Standardów Jazzowych w Siedlcach 2008, na Złotej Tarce 2009, w Jazzie nad Odrą 2010, otrzymał wyróżnienie na prestiżowym festiwalu Montreux Jazz Competition, a także z Botetem Jarka Bothura na Festiwalu Tarnów International jazz Contess. Jego formacja zwyciężyła w XXXII edycji Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych Jazz Juniors.