Listopadowa, międzynarodowa trasa pokazała, że muzyka kwintetu Wojtka Mazolewskiego trafiła do serc nie tylko polskich, ale i zagranicznych słuchaczy. Zespół zaprezentował swój nowy album w Polsce, Niemczech, Czechach i na Węgrzech. W lutym WMQ znów rusza w trasę promować najnowszy album zatytułowany „Polka”.

Muzyka z Polki to swego rodzaju pamiętnik wędrowca, stąd tytułu „Paris”, „Berlin” czy „Bangkok”. „Polka” łączy tradycję z nowoczesnością – muzycznie (m.in. covery Major Lazer, Rage Against The Machine i Nirvany) i ideowo – wydaniu towarzyszy specjalna oprawa graficzna – na okładce znalazło się zdjęcie Małgorzaty Braunek zrobione przez mistrza fotografii Tadeusza Rolke. Album „Polka” to popis możliwości współpracowników Mazolewskiego: Joanny Dudy, Oskara Töröka, Marka Pospieszalskiego, Qby Janickiego. Pierwszy singiel promujący płytę zatytułowany „Get Free” gościł na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Do drugiego singla “Paris” zespół przygotował klip.

„Tyle łatwo wpadających w ucho melodii, radości ze wspólnego muzykowania, co w utworach kwintetu Wojtka Mazolewskiego nie znajdziemy na żadnej innej płycie. Co najważniejsze, takiego jazzu mogą słuchać także fani popu i wszelkiej muzyki, którą kiedyś ładnie nazywano „młodzieżową”, a starsi chętnie się przy niej odmłodzą” – Marek Dusza, „Rzeczpospolita”

Prawdziwym żywiołem zespołu są występy na żywo. W lutym WMQ wystąpi w 10 polskich miastach! Szczególnym wydarzeniem będzie występ zespołu 19 lutego podczas Gali Języka Ojczystego „Wszystko jest poezja”. W koncercie poświęconym twórczości Edwarda Stachury z WMQ wystąpi gościnnie Sara Brylewska. Koncert będzie transmitowany przez TVP Kultura.

Szaleństwo na koncercie WMQ:

„…Jeżeli macie w okolicy szansę by wybrać się na trasę koncertową zespołu Wojtek Mazolewski Quintet, bez zastanowienia idźcie!…” – Katarzyna Irzeńska

POLKA TOUR CZ. 2:
6.02 – Wojtek Mazolewski Quartet – Miejski Ośrodek Kultury, Miasteczko Śląskie
7.02 – Wojtek Mazolewski Quintet – Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Opole
8.02 – Wojtek Mazolewski Quintet – Łowicki Ośrodek Kultury, Łowicz
10.02 – Wojtek Mazolewski Quintet – Bank Bistro & Bar, Siedlce
11.02 – Wojtek Mazolewski Quintet – Syreni Śpiew, Warszawa – koncert Walentynkowy
12.02 – Wojtek Mazolewski Quintet – Centrum Kultury Zamek, Poznań
13.02 – Wojtek Mazolewski Quintet – „Pociąg do Jazzu” Bagatela Jazz Club, Darłowo
14.02 – Wojtek Mazolewski Quintet – „Koncert Walentynkowy” Teatr Szekspirowski, Gdańsk
15.02 – Wojtek Mazolewski Quintet – Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Płock
19.02 – Wojtek Mazolewski Quintet feat. Sara Brylewska – Gala Języka Ojczystego „Stachura”, Warszawa
20.02 – Wojtek Mazolewski Quintet – Zmiana Klimatu, Białystok