Sam Smith opublikował teledysk do niedawno nagranej, nowej wersji singla “Lay Me Down“. Oprócz samego klipu piosenkarz opublikował specjalne wyjaśnienie, za pomocą którego chce przekazać odbiorcom ważny przekaz.

Jak wyjaśnił na swoim Facebooku artysta:

Utwór zajmuje bardzo ważne miejsce w moim sercu. Dzięki temu teledyskowi ja oraz jego reżyser Ryan Hope zdecydowaliśmy się zaprezentować nasze oświadczenie i uświadomić coś, w co bardzo wierzymy. Klip pokazuje moje marzenia,  że pewnego dnia geje, lesbijski i osoby transpłciowe z całego świata będą mogły wziąć ślub pod dowolnym dachem, w dowolnym kraju, mieście, wiosce, tak jak mogą to robić wszystkie nasze heteroseksualne rodziny i przyjaciele.

Warto przypomnieć, że Smith już na początku swojej kariery nie ukrywał swojego homoseksualizmu, a niedawno opublikował w sieci zdjęcie ze swoim nowym partnerem, modelem Jonathanem Zeizelem, którego poznał podczas  realizacji zdjęć do utworu “Like I Can“.

Dodajmy, że materiał na debiutancką płytę wokalisty zatytułowaną “In the Lonely Hour” powstał niedługo po tym, jak Smith nieszczęśliwie i bez wzajemności zakochał się w swoim heteroseksualnym koledze. Album otrzymał w grudniu nominacje do dwóch Nagród Grammy, w tym m.in. w jednej z najważniejszych kategorii, czyli “Płyta roku”. Sam artysta ma szansę na zdobycie statuetki w kategorii “Najlepszy debiut”, a jego największy przebój, “Stay with Me“, pretenduje do tytułu m.in. “Piosenki roku” oraz “Najlepszego nagrania roku”.