Do 31 stycznia potrwają eliminacje do siódmej edycji Beatbattle.poznan. Dziś możemy ogłosić, że na kanapie sędziowskiej obok Czarnego HiFi zasiądzie jego kolega z wytwórni Prosto – SoDrumatic! Artysta znany tak ze współpracy z czołowymi polskimi raperami, jak i z instrumentalnych produkcji solowych, podczas zawodów zaprezentuje również swój showcase!

Impreza finałowa odbędzie się 7 marca w nowej lokalizacji dla Mistrzostw, jakim jest poznański Projekt LAB! Wybór miejsca jest nieprzypadkowy. Kolejna edycja to okazja do świętowania piątej rocznicy Beatbattle.poznan. Wierzymy, że przestrzeń klubowa pozwoli przywołać charakter starć producentów we wszystkich wcześniejszych edycjach. Na ten jeden dzień wnętrze Projektu LAB zostanie specjalnie przygotowane pod kątem walk uczestników, showcase’ów członków jury, a także strefy, w której muzykę będzie można poznawać od jej technicznej strony. Więcej szczegółów o wszystkich atrakcjach  Beatbattle.poznan VII już niebawem!

SoDrumatic to producent, który przygodę z muzyką rozpoczął w 1998 roku. Pierwsze doświadczenia wydawnicze to album z grupą Hadesu SL. Później przyszedł czas na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, gdzie przyszło współpracować mu z lokalnymi artystami. Po powrocie do Polski produkował m.in. dla 2cztery7, EastWest Rockers czy VNM’a. Kolaboracja z tym ostatnim zaowocowała przygotowaniem produkcji na połowę albumu „E:DKT” i całego ostatniego krążka „ProPejn”. Oprócz tego, bity SoDrumatica znalazły się na płycie Sokoła i Marysi Starosty, obok muzyki takich postaci jak Dj Premier czy SpaceGhostPurrp.

Muzyka SoDrumatica oscyluje wokół takich gatunków jak hip-hop, soul i rnb, które w połączeniu z muzyką elektroniczną dają charakterystyczną mieszankę, której najciekawsze rezultaty mogliśmy usłyszeć na obu częściach kompilacjach FLIRTINI w numerach „Dance For You” czy „What You Want”. Na rok 2015 zapowiadany jest debiutancki solowy album producencki SoDrumatica, który ukaże się nakładem wytwórni Prosto.

BEATBATTLE.POZNAN VII – Mistrzostwa Polski Beatmakerów
07.03.2015r.
PROJEKT LAB, Poznań
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/329203073943342/