Joanna Kucharczyk Quartet w 2013 roku wydali płytę zatytułowaną „More”. Odbyli trasę koncertową, z którą wracają. W najbliższym czasie będzie można ich usłyszeć w Kutnie oraz Warszawie.

24 stycznia godz. 18 – Kutno – Centrum Teatru, Muzyki i Tańca
25 stycznia godz. 20.30 – Klub Komediowy w Warszawie

25 stycznia

Joanna Kucharczyk – wokalistka, pianistka, pedagog. Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Katowicach. Studia kontynuowała w Danii, w The Academy of Music and Dramatic Arts w Odense na Wydziale Jazzowym. Była członkinią elektroniczno-akustycznego trio Private Silence, a także dyrygentką pierwszej w Polsce jazzowej grupy wokalnej Jazz City Choir. W 2013 roku ukazał się jej debiutancki album „More” nagrany z zespołem Joanna Kucharczyk Quartet (Vit Kristan – piano/Max Mucha – kontrabas/Karol Domański – perkusja). Materiał z tej płyty prezentowany był podczas koncertów w Polsce, Czechach i Słowacji, m.in. na „Open Jazz Fest” oraz „Prague International Jazz Festival”. Gościnnie pojawiła się na płycie „Pacha’s Abstinence” Sebastian Spanache Trio.

Jest laureatką szeregu nagród: w 2012 roku zdobyła II miejsce oraz otrzymała Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Voicingers (Polska); w 2013 roku zdobyła II miejsce na festiwalu Nomme Jazz (Estonia) – gdzie została zaproszona do udziału w festiwalu jazzowym Serendip w Oslo przez Norweską Akademię Muzyczną – oraz otrzymała tytuł Najlepszego Wokalisty na Johny Raducanu’s Jazz Festival (Rumunia). Od października 2014 roku współpracuje z Klubem Komediowym w Warszawie jako pianistka, przygotowując pierwszy w Polsce Musical Improwizowany, a także biorąc udział w spektaklach Teatru Hulaj i improwizowanych przedstawieniach dla dzieci.