Kolędy Narodów na Wieczorze Wigilijnym Społeczności Chrześcijańskiej Północ 20 grudnia 2014, godz. 17.00

Boże Narodzenie to czas, który łączy narody wiadomością, że oto narodził się Zbawiciel – Chrystus. Konsekwencje tego wydarzenia chrześcijanie przeżywają na co dzień, ale podczas świąt… świętują szczególnie–przez kolędowanie. Jedną z takich okazji jest koncert KOLĘDY NARODÓW w wykonaniu Mate.O i Głyk P.I.K. Trio. Na koncercie usłyszymy mniej lub bardziej znane w Polsce kolędy pochodzące z różnych rejonów świata. Muzycy wykonają m.in. kolędy ukraińskie, angielskie, niemieckie, irlandzkie, sycylijskie i również te, które znamy bardzo dobrze, nasze polskie.

Projekt Mate.O i Głyk P.I.K. Trio – Kolędy Narodów to fuzja świetnych, doświadczonych muzyków, jak i debiutujących talentów o głębokiej wrażliwości artystycznej. Połączenie rodzinnego Głyk P.I.K. Trio, czyli brzmienia wibrafonu i świetnej sekcji rytmicznej, z charakterystycznym głosem i gitarą akustyczną Mate.O tworzy niepowtarzalne brzmienie, a energia, muzykalność i radość z wspólnego muzykowania zostawiają niezapomniane wrażenia słuchaczom.

Na scenie wystąpią: Mate.O (głos, gitara akustyczna), Irek Głyk (wibrafon), Kinga Głyk (gitara basowa) oraz Patryk Głyk (perkusja).

W listopadzie 2014 roku, nakładem wydawnictwa Philadelphia Records, ukazał się album Mate.O & Głyk P.I.K. Trio – Kolędy Narodów. Na płycie znalazło się 9 pięknych kolęd i pieśni bożonarodzeniowych. Oprócz stałego składu zespołu, w nagraniu udział wzięli: znakomity pianista i kompozytor – Joachim Mencel (fortepian, lira korbowa), Natalia Niemen (głos, altówka), Cithara Sanctorum (instrumenty dawne – rebel, psalterium, flety) oraz Arka Noego (śpiew).

Miejsce: SCh Północ, ul. Elektronowa 10, Warszawa; Wstęp wolny!

MATEO_KOLEDY-NARODOW_D04-(139x125)-spine-8_6mm-1CD_FRONT

Mate.O (Mateusz Otremba) – kompozytor, autor tekstów, wokalista, fotograf. Debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał trzy autorskie albumy: „Totalne Uwielbienie” (1997), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006). W 2004 roku wydał singiel w wersji anglojęzycznej „Acoustic Summer 04”. Zagrał setki koncertów w całym kraju, na scenach małych klubów, teatrów, ośrodków kultury, kościołów, festiwali. Koncertował również międzynarodowo, odwiedzając takie kraje, jak: Stany Zjednoczone, Kanada, Niemcy, Białoruś, Ukraina, Czechy, Słowacja, Anglia, Szkocja, Węgry. Jest również znany z wieloletniej współpracy jako wokalista i autor piosenek z zespołami TGD oraz New Life’m, z którymi nagrał w sumie 6 albumów. Współpracował z wybitnymi artystami, jak: Natalia Niemen, Mieczysław Szcześniak, Marcin Pospieszalski, Joachim Mencel, Paweł Bzim Zarecki, Piotr Wojtasik. Muzyki Mate.O nie sposób przypisać do jednego nurtu muzycznego, słychać w niej bowiem elementy popu, jazzu, rhythm & bluesa. Jego twórczość to przede wszystkim piękne piosenki, z niebanalną harmonią i tekstami, które znalazły swoich wielu odbiorców i wiernych fanów.

Irek Głyk – stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College of Music, zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach. Jeden z najlepszych polskich wibrafonistów. Jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką polskiego jazzu i rocka, m.in. Stanisławem Sojką, Justyną Steczkowską, Pawłem Kukizem, Reni Jusis, Ireneuszem Dudkiem, Mieczysławem Szcześniakiem, Jorgosem Skoliasem, SBB, Krzakiem, Tomaszem Stańko.Ma na swoim koncie autorski CD „Long Time”. Premiera drugiego solowego albumu artysty pt. „Step Ahead” odbyła się jesienią 2008 roku. Obecnie Irek Głyk współpracuje z Mate.O, SBB, Anthimosem Apostolisem, prowadzi swój własny zespół Głyk P.I.K. Trio.

Głyk P.I.K. Trio – wybuchowa mieszanka rodzinnego talentu spowodowała spotkanie ojca, syna i córki w bajkowym świecie dźwięków wibrafonu, perkusji i basu. Głyk P.I.K. Trio to nowy projektIrka Głyka, który charakteryzuje się jedną wspólną myślą i pragnieniem grania. Zespół od niedawna koncertuje w wielu znanych klubach jazzowych całej Polski, cieszy się dużym zainteresowaniem i jest bardzo dobrze odbierany przez słuchaczy. Projekt ten jest wyjątkowy z kilku powodów: rzadko spotykane instrumentarium (wibrafon, perkusja, bas), rodzinny zespół, w którym ambitną muzykę grają również dzieci, Kinga – bas (18 lat) i Patryk – perkusja (20 lat).