PUNKT EKLEKTIK SESSION to spotkanie prężnej wrocławskiej platformy artystycznej EKLEKTIK SESSION z prestiżowym norweskim festiwalem PUNKT, prezentujące ducha innowacji oraz integracji.

W ramach drugiej, jesiennej odsłony festiwalu, od 4 do 6 listopada artyści z Polski i Norwegii prezentowali we Wrocławiu swoje projekty specjalne. Usłyszeliśmy m.in. mistrza jazzu współczesnego – Nilsa Pettera Molvaera w zderzeniu z kuratorami festiwalu Punkt, wrocławski Eklektik Ensemble z legendarnym producentem Rolim Mosimannem oraz międzynarodowe trio Ganesh Anandan & Dark Dress duo. Na finał artyści występujący na festiwalu, jako EKLEKTIK ORCHESTRA, wspólnie odkrywali wielowymiarową głębię w koncercie „THE DEEP”.

PROGRAM PUNKT EKLEKTIK SESSION FESTIVAL 04-06.11.2014
Kino Nowe Horyzonty, Wrocław

04/11 wtorek sala nr 1 g. 20:00
GANESH ANANDAN
DARK DRESS DUO

Ganesh Anandan – shruti stick, metallophones, percussion, voice
Max Di Carlo – trumpet, voice
Stefan Roslmair – keys, electronics

Wieczór rozpocznie premiera Ganesh Anandan & Dark Dress duo.
Trójka artystów czerpiąca z korzeni włoskich, niemieckich i indyjskich zaprezentuje eksperymentalną podróż przez dźwiękowe pejzaże, w której jedynym ograniczeniem będzie wyobraźnia słuchacza. To mieszanka jazzu i elektroniki, doprawiona orientalnymi brzmieniami własnoręcznie wykonanych instrumentów Ganesha Anandan.

EKLEKTIK ENSEMBLE

Bond – bass
Kuba Mitoraj – guitars
Roli Mosimann – drums
Karol Gola – baritone sax
Maciek Zakrzewski – keys
Szymon [d’] Danis – vocals
Michał Zygmunt – acoustic guitar
Radosław Janicki – video concepts
Łukasz Olejarczyk – sound

Następnie usłyszymy projekt przygotowywany specjalnie na festiwal. Eklektik Ensemble to legendarny szwajcarski producent Roli Mosimann (Faith No More, Swans, Björk, The Young Gods) oraz związani z Wrocławiem artyści, Bond (Miloopa, Hang Em High), Maciek Zakrzewski (Digit All Love), Kuba Mitoraj (Poprzytula), Karol Gola (Pink Freud) Szymon [d’] Danis (Bipolar Bears) Michał Zygmunt, Radosław Janicki i Łukasz Olejarczyk, którzy zaprezentują efekt wspólnej sesji nagraniowej w RecPublika Studios.

[AFG_gallery id=’85’]

05/11 środa sala nr.2 g.13:00

EKLEKTIK SEMINAR
” STORY OF A SONG „

Roli Mosimann
Bond

Festiwal będzie okazją do wzięcia udziału w seminarium. Otwarte spotkanie pod hasłem “Story of A Song” poprowadzą legendarny producent Roli Mosimann oraz inicjator Eklektik Session i pomysłodawca festiwalu, Radek “Bond” Bednarz.

PUNKT vs
NILS PETTER MOLVAER ENSEMBLE

Nils Petter Molvaer – trumpet
Geir Sundstøl – guitar
Jo Berger Myhre – bass
Erland Dahlen – drums
Johnny Skalleberg – sound
Tord Knudsen – lights
Jan Bang – live remix
Erik Honoré – live remix

Norweski trębacz i kompozytor Nils Petter Molvaer został zaproszony przez pomysłodawców opartego na idei żywego remiksu festiwalu Punkt, Jana Banga i Erik Honoré, do wzięcia udziału w drugiej odsłonie Punkt Eklektik Session. Ten wyjątkowy, przygotowany we Wrocławiu projekt, zmierzy ze sobą nowy skład Molvaer’a z kuratorami festiwalu Punkt.

NILS PETTER MOLVAER
Trębacz, kompozytor i producent, należy do najbardziej cenionych muzyków z krainy fiordów. Jego niebywała zdolność łączenia stylów – od jazzu przez ambient, house, elektro, aż do rocka i pop – sprawiła, że stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych współpracowników i najczęściej słuchanych współczesnych muzyków jazzowych. Współpracował m.in. z Billem Laswellem, Herbie Hancockiem, Moritzem Von Oswaldem, Davidem Sylvianem, Biosphere, Django Bates i Manu Katché. Jako Nils Petter Molvaer Ensemble zmierzy się z kuratorami festiwalu PUNKT – Janem Bangiem i Erikiem Honoré.

[AFG_gallery id=’86’]

06/11 sala nr 1 g. 20:00

EKLEKTIK ORCHESTRA
„THE DEEP „

Nils Petter Molvaer
Ganesh Anandan
Erland Dahlen
Erik Honoré
Jan Bang

Robert Wasik
Igor Pietraszewski
Grzegorz Pastuszka
Tomek Kasiukiewicz
Andrzej Strzemżalski
Maciek Zakrzewski
Michał Muszyński
Michał Zygmunt

Aleksandra Wasik
Joanna Piwowar
Marianna Wasik
Bartosz Bober
Olga Kończak
Ewa Hofman
Olga Kwiatek

concept: Bond
sound: Roli Mosimann
video: Radosław Janicki

Finałowy koncert jesiennej odsłony festiwalu Punkt Eklektik Session to wspólna podróż artystów związanych z platformą Eklektik Session oraz środowiskiem norweskiego festiwalu Punkt ku zagadnieniom tajemniczego świata podwodnego. Eklektik Orchestra zanurzy się w głębiny rzeczywistości pozornie bliskiej, tajemniczej i niełatwo dostępnej.

[AFG_gallery id=’87’]