Ariana Grande Idina Menzel to dwie wokalistki, które już niedługo odbiorą specjalne nagrody podczas ceremonii Kobiety w Muzyce (ang. Women in Music) organizowanej przez magazyn „Billboard„.

Grande otrzyma statuetkę w kategorii „Wschodząca gwiazda 2014”, w której w przeszłości triumfowały m.in. Lady Gaga, Nicki Minaj Janelle Monáe, natomiast Menzel zdobędzie tytuł „Przełomowego artysty roku”, którą w zeszłym roku wręczono Taylor Swift.

Przypomnijmy, że Ariana wydała w tym roku swoją drugą płytę studyjną, zatytułowaną „My Everything„, którą promują single „Break Free” czy „Problem„. Menzel jest znana głównie w środowisku musicalowym, w 1996 roku zagrała w popularnej sztuce „Rent„, zdobywając wówczas nominację do Nagrody Tony przyznawanej twórcom teatralnym. Oprócz tego, aktorka od lat występuje w popularnym serialu „Glee„, a w zeszłym roku pojawiła się na ścieżce dźwiękowej filmu animowanego „Kraina lodu„, na potrzeby którego nagrała przebój „Let It Go„, wyróżniony Oscarem w kategorii „Najlepsza oryginalna piosenka”.

https://