17 listopada w Małopolskim Ogrodzie Sztuki wystąpi Tomasz Stańko New York Quartet. Muzycy zagrają w składzie: Tomasz Stanko – trąbka; David Virelles – fortepian; Thomas Morgan – kontrabas; Gerald Cleaver – perkusja.

“Trębacz wolności ducha, myśli i jazzu.” pisze o Tomaszu Stańce The New York Times.“ Jeden z najbardziej oryginalnych i twórczych trębaczy jazzowych na świecie” dodaje The New Yorker.

Tomasz Stańko jest człowiekiem, którego nie trzeba przedstawiać. Najlepiej poznać tego artystę słuchając dźwięków jednej z najbardziej rozpoznawalnych trąbek w muzycznym świecie jazzu. Można, też przeczytać Jego autobiografię „Desperado”, która stała się bestsellerem.

Koncert w Małopolskim Ogrodzie Sztuki jest niepowtarzalną okazją by poznać Tomasza Stańkę jeszcze bliżej, dzięki zupełnie nowym, nie granym nigdzie wcześniej utworom z powstającej płyty. Artysta po raz pierwszy zaprezentuje je właśnie publiczności Małopolskiego Ogrodu Sztuki.Zabrzmią także dźwięki inspirowane poezją Wisławy Szymborskiej, znane miłośnikom jazzu z poprzedniego albumu artysty pt. Wisława.

Tomasz Stańko – TRĘBACZ, KOMPOZYTOR, LIDER. Niepowtarzalne dźwięki jego trąbki brzmią w najbardziej prestiżowych venues na świecie, a jego muzykę wydaje renomowana monachijska wytwórnia ECM Records.Zaczął grać w końcu lat 50 na jazzowej scenie Krakowa. Joachim Ernst Berendt pisał o nim, że był pierwszym w Europie trębaczem grającym free. W latach 60. Stańko stał się filarem kwintetu Krzysztofa Komedy, z którym nagrał arcydzieło europejskiego jazzu, album „Astigmatic”.

Bilety na koncert: 120zł