Utwór „Wyspa nonsensu”, do którego powstał klip to drugi singiel promujący nowy album Skubasa „Brzask”, na którym znalazł się również najbardziej nastrojowy przebój ostatnich miesięcy – „Nie mam dla ciebie miłości”.

Autorami klipu są niezwykle zdolni graficy z argentyńskiej agencji Inlandstudio, którą tworzą Gonzalo Nogues, Javier Bernales i Julian Nuñez. Bez wahania przyjęli niełatwe wyzwanie pracy na odległość dla artysty, który był dal nich zupełnie nowy. Muzyka i klimat twórczości Skubasa przekroczyła ocean i zainspirowała do stworzenia najnowszego klipu animowanego dla „Wyspy nonsensu”.

Na album „Brzask” składa się 10 piosenek zaśpiewanych po polsku – wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu Artysta postawił na autentyczność – zależało mu bardzo na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere. Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty – to wszystko sprawia, że piosenki z „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa.

SKUBAS to artysta niepokorny i zadziorny. Jest kompozytorem, gitarzystą i wokalistą o pięknej i niepowtarzalnej barwie głosu. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek.