13 października w klubie Jazz Cafe w Łomiankach. odbędzie się koncert “Wszystko gra” – akustycznie Urszula Dudziak Superband w składzie: Urszula Dudziak – voc; Jan Smoczyński – akordeon; Tomasz Torres – cajon; Tomasz Grzegorski – saksofon; Robert Cichy – gitara; Krzysztof Pacan – gitara basowa.

Urszula Dudziak

Urszula Dudziak to artystka, która oczarowuje wszystkich swoim poczuciem humoru, dystansem do codzienności, historiami o legendach światowego jazzu, muzyce oraz niezrównaną energią, którą obdarza zgromadzoną publiczność. Jest mistrzynią scatu – popularnej w jazzie techniki wokalnej, polegającej na naśladowaniu dźwięku instrumentów. W minionym roku artystka powróciła po przerwie do studia i nagrała pierwszy od lat studyjny album „Wszystko Gra”, a tej płycie, z pomocą odpowiedzialnego za kompozycje i aranżacje Jana Smoczyńskiego – pianisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i producenta, jazz miesza się z muzyką z różnych zakątków Świata. Fascynacja mistrzem tego typu połączeń – zmarłym przed kilkom laty Joe Zawinulem, w zestawieniu z niezwykle oryginalnym językiem Urszuli Dudziak i energetycznymi interpretacjami Superbandu daje świeżą, kolorową i niezwykle interesującą mieszankę, którą sama artystka opisuje tak:

„Podstawą jest jazz, swing, rozkołysanie, a na tym tle pojawiają się inne melodie: bałkańskie, tureckie, liryczne ballady. To pogodna, radosna muzyka, choć niekiedy mająca zabarwienie melancholijne. Nazywam to „tanecznym fiusion”. To taka nowa „Papaya”.