Alicia Keys wystąpiła w poniedziałek w jednym z odcinków talk-show “The View“, w którym opowiedziała o swoim najnowszym singlu “We Are Here” oraz o specjalnej akcji społecznej, z myślą o której napisała piosenkę.

Wokalistka zachęca swoich fanów do dzielenia się powodami, dla których są tu i teraz. Całość oznakowana ma być tagiem #WeAreHere. Swoje opinie wyrazili nie tylko sympatycy twórczości artystki, ale także międzynarodowe gwiazdy muzyki, takie jak Pharrell Williams czy Jennifer Lopez. Jak przyznaje sama Keys, pomysł na takie “poruszenie” przyszła razem z informacją o oczekiwaniu na drugie dziecko.

https://www.youtube.com/watch?v=VoU2rxX_mFU

W specjalnym oświadczeniu, które zamieściła podczas premiery utworu “We Are Here”, Keys wyznała m.in.,:

Jako, że przygotowuję się do narodzin dziecka, nie mogę pomóc ani nawet myśleć o świecie, na który chcę wprowadzić moje potomstwo. Nieważne, skąd jesteśmy, kiedy patrzymy na dzisiejszy świat, wszyscy może poczuć rosnącą frustrację i ochotę na zmianę. A my wszyscy mamy głos – potrzebujemy tylko dowiedzieć się, co zrobić, by był słyszalny.
Wierzę w uprawnioną, światową społeczność opartą na prawdziwym znaczeniu równości – gdzie my wszyscy jesteśmy jednym człowiekiem, niezależnie od rasy, religii, płci, kodu pocztowego, systemu wierzeń czy orientacji seksualnej. (…) Wierzę w świat, w którym każde narodzone dziecko otrzymuje jakościową edukację (…).
Wierzę we wzajemny szacunek i współpracę między wszystkimi ludźmi i narodowościami. Nadszedł czas zakończyć wreszcie wszystkie formy niesprawiedliwości rasowej wobec naszych czarnych braci i sióstr oraz wszystkich ludzi o innym kolorze skóry.
Wierzę w koniec więziennego kompleksu przemysłowego w Ameryce i w odnowiony system sprawiedliwości oparty na uczciwości i prawdzie.
Wierzę w międzynarodową, globalną opiekę zdrowotną opartą na Medycynie Integracyjnej, takiej, w której nasze ciała są traktowane jak jeden system oraz takiej, której możemy pomóc kontrolować rozprzestrzenianie się takich chorób, jak AIDS, malaria, gruźlica czy ebola.
Wierzę, że mamy możliwość przerwania nędzy, ucisku i beznadziei, która często rodzi rozpacz, agresję i przemoc.
Wierzę w zdroworozsądkowe prawa na użycie broni, które uchronią dzieci, rodziny i społeczeństwo od niepotrzebnej przemocy.
Wierzę w Pokój, Miłość i Jedność.
Wierzę, że ta wizja może stać się rzeczywistością.