Wczoraj światową premierę miał 34. studyjny album Barbry Streisand zatytułowany „Partners„. W sieci umieszczony został materiał ukazujący kulisy nagrywania jednego z utworów z płyty – „Somewhere„, na którym u boku wokalistki zaśpiewał Josh Groban.

Piosenka pochodzi z musicalu „West Side Story„, jednego z ulubionych spektakli wokalisty. Cover wykonany przez Streisand w 1985 roku znalazł się na jej płycie pt. „The Broadway Album„, która zapewniła wokalistce Nagrodę Grammy w kategorii „Najlepszy występ na żywo piosenkarki popowej”.

Jak przyznała artystka:

Kilka lat temu miałam nagrać jakiś duet z Andreą Bocellim, ale on nie mógł. Josh był wówczas jedynie 19-latkiem, [producent] David Foster zaproponował mu zaśpiewanie partii Bocelliego. Wydaliśmy ten kawałek nagrany z Joshem, on był wówczas początkującym piosenkarzem. Jednak od zawsze myślałam, że to była dobra praca.

Na krążku, oprócz Grobana, pojawili się m.in. Michael BubléStevie Wonder, Billy Joel, Lionel Richie, Andrea Bocelli, John Legend oraz… Elvis Presley. Dzięki specjalnej technice, wokal Streisand został dodany do ścieżki jednego z największych przebojów artysty – „Love Me Tender„.