Polska jest krajem w którym Leonard Cohen jest niezwykle popularny – warto przypomnieć choćby album „Ten New Songs”, który w 2001 roku był najlepiej sprzedającą się płytą zagraniczną (osiągnął status Diamentowej Płyty) i hit „In My Secret Life”, grany przez wszystkie radia nad Wisłą. Od tej pory każda nowa płyta tego prawie 80-letniego Kanadyjczyka była dużym wydarzeniem kulturalnym, dołączając do kultowych pozycji artysty z lat 70., 80. czy 90-tych. Zaawansowany wiek ani odrobinę nie zgasił jego humoru ani nie stępił błyskotliwych spostrzeżeń, umieszczanych w tekstach piosenek na kolejnych albumach. Ostatnio, 2 lata temu na Podwójnie Platynowej płycie ‘Old Ideas’.

Uwielbienie polskich fanów nie jest jednostronne – od kiedy rozpoczął koncertowanie w 2008 roku bywał w Polsce wielokrotnie. Przy okazji najnowszej płyty studyjnej – „Popular Problems”, w sprzedaży od 23 września – Polacy mogą spodziewać się także specjalnych, dostępnych tylko w Polsce atrakcji.

Do pierwszego nakładu płyty dostępnego w salonach EMPIK oraz przez EMPIK.COM płyta sprzedawana będzie wraz z dodatkową książeczką zawierającą polskie przekłady wszystkich utworów z płyty. Tłumaczenia podjął się dobry znajomy artysty, dziennikarz i tłumacz jego wierszy Daniel Wyszogrodzki a cały proces nadzorował sam Cohen ze swoimi managerami, czego dowodem jest specjalny autograf artysty umieszczony w książeczce. Dostępna będzie tylko z płytą CD i tylko do wyczerpania pierwszego nakładu.

Specjalna atrakcja czeka także wszystkich, którzy płytę przed premierą zamówią w sklepie Merlin.pl – do ograniczonej ilości albumów CD oraz LP+CD  ‘Popular Problems’ fani otrzymają tu specjalną okolicznościową litografię Cohena, na podstawie której powstała okładka do pierwszego singla z płyty – „Almost Like The Blues” .