Sprawdźcie maile!

Pytanie: Jaki tytuł nosi ostatni krążek duetu?

Odpowiedź:  Ostatni krążek zespołu noso tytuł  “Fluoresce”.

Dziękujemy za tak duże zainteresowanie konkursem.

Niemiecka pianistka Magda Mayas i australijski perkusista Tony Buck, 9 września wystąpią w Warszawie w klubie Pardon, To Tu. Z tej okazji mamy dla Was konkurs! Do rozdania mamy jeden podwójny bilet na ten niezwykły koncert. Co należy zrobić, aby go zdobyć, nic prostszego – należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe.

spill large

Niemiecka pianistka Magda Mayas i australijski perkusista Tony Buck (The Necks) zaprezentują muzykę ich wieloletniego projektu pt. „Spill”. Ich ostatnia wspólna płyta „Fluoresce” (wydana 2012 r. w Monotype Records) okazała się nietuzinkowym doświadczeniem muzycznym – minimalistyczne struktury melodii perkusyjnych spotykają się z niestrudzoną, unikatową grą na clavinecie i pianinie.

Magda Mayas – pianistka i kuratorka. Rozwinąwszy technikę gry na wnętrzu fortepianu, koncentruje się na poszukiwaniu nowych możliwości dźwiękowych instrumentu, wprowadzając rozbudowane techniki gry, wzmacniając i preparując dźwięk jako składową abstrakcji, jednocześnie skupiając się na fizyczności zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych części fortepianu. Poszerzaniu pola poszukiwań służy stworzony przez Mayas festiwal Tasten-Berliner Klaviertage, będący okazją do prezentowania różnych współczesnych i nowatorskich sposobów gry na fortepianie.

Mayas współpracowała dotychczas m.in. z Christine Sehnaoui, the Quartet Mayas/ Nutters/ Olsen/Galvez, N-Collective, Andy Moore, Annette Krebs, Andrea Neumann, Axel Dörner, Michael Zerang, Johannes Bauer, Christoph Kurzmann, Thomas Lehn,Tristan Honsinger i Frank Gratkowski.

Tony Buck jest uważany za jednego z najbardziej kreatywnych i najciekawszych australijskich muzyków, ma na swoim koncie koncerty na całym świecie. Jako perkusista, improwizator, gitarzysta, twórca teledysków i producent uczestniczył w bardzo różnorodnych projektach, ale największą sławę przyniosło mu trio The Necks. Na początku swojej muzycznej kariery, po ukończeniu New South Wales Conservatorium of Music, związał się silnie z australijską sceną jazzową. Spędził trochę czasu w Japonii, gdzie wspólnie z Otomo Yoshihide i Kato Hideki założył PERIL, po czym przeprowadził się do Europy i zaangażował w bardzo wiele projektów na kontynencie, m.in. w opracowanie nowych „wirtualnych” kontrolerów MIDI w STEIM w Amsterdamie. Oprócz The Necks, grał, koncertował lub nagrywał z takimi muzykami jak Jon Rose, Nicolas Collins, Tenko, John Zorn, T. Cora, Phil Minton, Haino, Switchbox, The Machine for Making Sense, Ne Zhdall, The EX, Clifford Jordan czy Ground Zero. Aktualnie udziela się w Transmit (gitarowa grupa post-rockowa), Spill z Magdą Mayas; nowojorskim trio Glacial (z Davidem Watsonem i Lee Ranaldo); The Fell Clutch (z Nedem Rothenbergiem, Stomu Takeshim i Davidem Tronzo) i w działającym od wielu lat duecie z Axelem Dörnerem.