6 września 2014 roku światło dzienne ujrzy nowa płyta Rafała Rokickiego, jazzowego pianisty. Krążek jest związany z tegorocznym cyklem “Chopin Na Krakowskim Przedmieściu 2014”, na którym to utwory z płyty zostaną wykonane po raz pierwszy.

Tego dnia Rafał Rokicki Trio, w takim samym składzie jak na nagraniach: Rafał Rokicki – fortepian, Michał Kapczuk – kontrabas oraz Paweł Dobrowolski – perkusja, zagra siedem aranżacji utworów Fryderyka Chopina – od popularnego Mazurka F-dur po improwizowane Preludium Db-dur, Deszczowe.

rokicki okladka_front

Płyta “Chopin Revisited”, wydana przez niezależną wytwórnię Ellyah Music, będzie w sprzedaży w internecie na stronach CDBaby, Facebooku, w sklepach iTunes, Amazon oraz na stronie wytwórni. Sponsorem wydawnictwa jest Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Unidrog, a patronami medialnymi są Jazz Press, Jazz Radio, Co Jest Grane oraz portal JazzSoul.pl.

“Chopin Revisited”, jak twierdzi artysta, to współczesne spojrzenie na muzykę Chopina. Jest to próba dekonstrukcji i rekonstrukcji muzyki kompozytora, przetworzenia jej przez współczesną wrażliwość i jednocześnie oddania ducha polskiego romantyzmu.