10. Festiwal Skrzyżowanie Kultur. 5 dni z „Legendami i Odkryciami” world music. W 2014 roku Festiwal odbędzie się w dniach 24-28 września, wystąpią wielcy mistrzowie oraz artyści będący właśnie u progu międzynarodowej kariery. Posłuchajcie kogo Warszawa będzie gościć podczas tegorocznej edycji.

Największą gwiazdą będzie Hugh Masekela – wybitny trębacz z RPA, król afro-jazzu, podziwiany i współpracujący z gigantami światowej muzyki jak Stevie Wonder czy Bono. Jest autorem słynnego „Bring Him Home Back (Nelson Mandela)”, który stał się hymnem walki z apartheidem.

Festival_plakat_B2.indd

Poza koncertem Masekeli jubileuszowa edycja zaskoczy publiczność wieloma emocjonującymi koncertami. W namiocie festiwalowym przed PKiN wystąpią m. in.: Barbatuques – twórcy perkusji ciała, Mahmoud Ahmed – król abisyńskiego soulu oraz Zé Luis – melancholijny i zmysłowy głos z Wysp Zielonego Przylądka. Zagrają muzycy z Korei Południowej, Iranu, Włoch i Madagaskaru. Organizatorzy i twórcy festiwalu spontanicznie komentują tegoroczny program. Maciej Szajkowski: Legendy przynoszą satysfakcję, odkrycia – zaskoczenie. A zatem to spotkanie tego, co najlepsze z tym, co nieznane. Esencja Skrzyżowania Kultur. Marta Dobosz: Zaprosiliśmy artystów, którzy pielęgnują zapomniane tradycje i odkrywają ich subtelności w śmiałej współczesnej interpretacji. Andrzej Matusiak: Pokażemy jak młodzi i nieznani, czerpiąc energię i inspirację od legend, wpisują się w pasjonujący świat muzyki globalnej. Ten festiwal udowadnia, że nasze korzenie są żywe.