Województwo Łódzkie ma przyjemność poinformować, że w ramach niebiletowanego, finałowego koncertu Mixera Regionalnego na Starym Rynku w Łodzi 6 września 2014 r. wystąpią wyjątkowe artystki – AYO, Mela Koteluk, Alina Orlova w duecie z Julią Marcell oraz Soniamiki.

Bez nazwy-1

Mela Koteluk swoją pierwszą płytę “Spadochron” wydała w 2012 roku. Nietuzinkowe kompozycje i magia słów Meli intrygują i powodują, że jej utwory zyskują coraz większą popularność. Od premiery albumu Mela zagrała już ponad 100 koncertów, zarówno w klubach, jak i na prestiżowych festiwalach: Opener, Coke i Jarocin Festival. Jest laureatką Fryderyków 2013 w kategoriach Debiut roku i Artysta roku. Aktualnie Mela pracuje nad nowym albumem.

Alina Orlova to litewska wokalistka, pochodząca z rodziny polsko-rosyjskiej. W 2008 zadebiutowała albumem “Laukinis šuo dingo”. Od tej pory występuje regularnie na terenie Europy.

Julia Marcell śpiewa utwory alternatywne w aranżacjach akustycznych opartych o fortepian i kwartet smyczkowy. W 2007 roku wydała swoją debiutancką EP-kę pt. “Storm”. W 2008 ukazał się jej debiutancki album „It Might Like You”. W 2010 i 2011 roku artystka kontynuuje międzynarodową (Niemcy, USA, Czechy, Finlandia, Japonia, Polska) trasę koncertową. W 2011 roku wydała płytę June. Obecnie pracuje nad nowym albumem.

Soniamiki jest wszechstronnie uzdolniona: śpiewa, komponuje i gra na gitarze basowej. W listopadzie 2009 roku nagrała swój debiutancki album “7 pm”. Wystąpiła również na kilku koncertach w Niemczech, a w 2010 roku na Open’er Festival. W październiku 2012 roku ukazał się jej drugi album “SNMK”.

Główną gwiazdą Finału Mixera Regionalnego w Łodzi jest AYO, która zdobyła serca fanów na całym świecie utworem “Down On My Knees”, pochodzącym z debiutanckiego albumu”Joyful”, wydanego w 2007 roku. W 2008 roku powróciła z kolejnym doskonałym albumem pt.”Gravity At Last”, z którego pochodził przebój “Slow, Slow”.W marcu 2011 roku ukazał się trzeci album artystki pt.”Billie-Eve”, a jesienią 2013 roku czwarty i jak dotąd jej ostatni album, “Ticket To The World”. Wydawnictwo było promowane singlem zatytułowanym “Fire”.

Występ AYO podczas finału Mixera Regionalnego na Starym Rynku w Łodzi będzie jej jedynym dużym koncertem promującym nowy album w Polsce.