Tylko do 3 listopada 2014 r. można nadsyłać zgłoszenia do 38. edycji Międzynarodowego Konkursu Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors”. Z pośród wszystkich półfinalistów, którzy nie przekroczyli 33-go roku życia, specjalna komisja kwalifikacyjna złożona z uznanych polskich muzyków i dziennikarzy wybierze pięciu finalistów, którzy zaprezentują się podczas przesłuchań konkursowych 7 Grudnia w Krakowie. Oceniać ich będzie międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli zagranicznych wytwórni płytowych, agencji koncertowych i jazzowych festiwali, a także wybitnych muzyków z różnych stron świata.

Ideą organizatorów Konkursu jest bowiem promocja młodych jazzmanów nie tylko na terenie Polski, ale również poza granicami kraju.

Przypomnijmy, że istniejący od blisko 40 lat Konkurs „Jazz Juniors” może się poszczycić odkryciem takich indywidualności młodej sceny jazzowej jak zespoły Miłość czy Walk Away, a w ostatnich latach takich znakomitości jak NSI Qurtet (laureaci Jazz Nad Odrą 2014) czy Bartosz Dworak Quartet (zwycięzca Seifert Competition 2014).

Główna nagroda 38. edycji Międzynarodowego Konkursu Młodych i Debiutujących Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” to 10.000 PLN oraz pakiet atrakcyjnych nagród dodatkowych.