Groove Brigade zabiera nas w energetyczną, pełną wrażeń podróż do świata funky. Zespół powstał w 2012 roku z inicjatywy basisty – Karola Urbana. Ostateczny skład uformował się zaś w połowie 2013 roku. To grupa przyjaciół, których połączyła miłość do mało popularnego w naszym kraju muzyki funk. Obecnie zespół pracuje nad własnym repertuarem, jednocześnie szkoląc swój warsztat opierając swoją twórczość między innymi na Jamiroquai, Tower of Power, Earth, Wind and Fire czy Kool & the Gang.

Groove brigade jak każdy zespół pragnie nagrać swój krążek.  Jednak ich głównym celem jest wyzwalanie pozytywnej energii, granie połamanych a zaraz łatwych i przyjemnych w odbiorze dźwięków, surfowanie na falach zabawy wraz z publicznością, dzięki czemu chcą pokazać jak „żywa i kolorów” potrafi być muzyka. Ta ośmioosobowa gromada najwięcej frajdy czerpie z muzykowania na żywo. Największym wyróżnieniem dla zespołu był występ w konkursie DEBIUTÓW na 50 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, zespół wykonał wtedy własną interpretację przeboju Maryli Rodowicz- „Małgośka”.

Zespół występuje w składzie: Paulina Lulek – wokal, Błażej Haberla – piano, Karol Urban – bas, Kamil Wrzos – perkusja, Szymon Paduszyński – gitara, Nastazja Babska – seksofon tenorowy, Łukasz Zgoda – saksofon altowy, Piotr Żarczyński – trąbka.

Paulina Lulek to wszechstronna altowiolistka i wokalistka, Jest absolwentką Akademii Muzycznej im.Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Współtworzyła zwycięską grupę Kamila Bednarka, w jednym z programów telewizyjnych. Brała udział w znanych przedsięwzięciach muzycznych: Koncercie Galowym 45. Festiwalu Jazz nad Odrą – „Tribute to the Tower of Power”, Jubileuszowym koncercie z okazji 40 lecia kabaretu Elita, koncertach galowych pamięci Marka Grechuty. Współpracowała z takimi artystami jak Ewa Bem, Krystyną Prońko, Hanną Banaszak i Dorotą Miśkiewicz. Ostatnio wystąpiła w jednym z muzycznych show na antenie TVP2, gdzie dotarła do bitew.