7 lipca o 20:30 na scenie Pardon, To To w Warszawie odbędzie to ich pierwszy wspólny koncert w Polsce. Elisabeth Harnik – wielka austriacka pianistka, Mikołaj Trzaska – ikona jazzowej awangardy w Polsce, Martin Brandlmayr – perkusista kojarzony z post-rockową sceną / zespołami: Radian, Trapist, Kapital Band. Bardzo się cieszymy ze możemy naszych gości zaprosić na tą wyjątkową muzyczną podróż.

Harnik Trzaska-kopia

Elisabeth Harnik – piano; Mikołaj Trzaska – saksofon; Martin Brandlmayr – drums, electronics

Saksofonista, klarnecista i kompozytor z Gdańska – Mikołaj Trzaska, współtwórca sceny jassowej, autor muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów dokumentalnych i fabularnych. Trzaska spotkał się w „Strenge Kammer” z kompozytorką i pianistką Elisabeth Harnik, która po ukończeniu Akademii Muzycznej w Grazu w klasie fortepianu podjęła naukę kompozycji u Beaty Furrera. Harnik, tworząc i grając w różnych dziedzinach muzyki improwizowanej, występowała także jako wokalistka.

Harnik i Trzasce towarzyszy na scenie austriacki perkusista, kompozytor, improwizator i artysta elektroniczny – Martin Brandlmayr. Po ukończeniu klasycznej perkusji na University Of Music And Performing Arts w Wiedniu wiązał się współpracą z zespołami kojarzonymi z post-rockową sceną – Radian, Trapist, Kapital Band, a krytycy doceniając jego grę, określają ją jako „oszczędną i szalenie precyzyjną”.