Amerykański duet hiphopowy powraca na scenę, obchodzi swój jubileusz i w ramach jego świętowania przyjedzie do Polski na Orange Warsaw Festival 2014. W Polsce wystąpią po raz pierwszy.

Outkast to duet niezwykle kreatywnych i ambitnych artystów: Andre Benjamin (Andre 3000) i Antwan Patton (Big Boi). Raperzy i wielokrotni laureaci nagród Grammy wracają na scenę, aby świętować jednocześnie swój jubileusz 20-lecia. Warszawa znalazła się na mapie ich jubileuszowej trasy koncertowej po festiwalach na świecie. Inauguracją tej trasy będzie kwietniowy koncert na festiwalu Coachella w Kalifornii. Podczas Orange Warsaw Festival 2014 zagrają trzeciego dnia festiwalu – 15 czerwca na Orange Stage.

„To dla nas prawdziwy honor, że obchodzimy 20-lecie istnienia, a ciągle cieszymy się wolnością i tworzymy muzykę, która jest naszą pasją” – powiedział Big Boi – „Nie możemy się już doczekać tych występów i energii, którą one nam dają”.

„Wyobraź sobie, że wszystko co chcieliśmy robić to rap” – dodaje Andre 3000 – „Mam ogromną satysfakcję z tego, że jestem członkiem grupy która pozwoliła mi dowolnie eksperymentować z muzyką, robić to, co tylko przyszło mi do głowy. Powrót na scenę jest najbardziej ekscytującym sposobem na podziękowanie wszystkim, którzy wspierali OutKast przez ostatnie 20 lat”.

Outkast to oryginalność i nieszablonowe myślenie – to wszystko można usłyszeć na każdym albumie, których łączna sprzedaż osiągnęła liczbę ponad 25 milionów egzemplarzy.

„To był od zawsze numer jeden na mojej liście ‘artystów do obowiązkowego obejrzenia’. Aż trudno uwierzyć, że to się wydarzy…” – Piotr Metz, Orange Warsaw Festival.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

[AFG_gallery id=’24’]