Wayne Shorter Quartet i Matthew Herbert Big Band będą są gwiazdami specjalnego koncertu, który odbędzie się dzisiaj na słynnym Jazzfest w niemieckim Bonn. Wydarzenie, z którego bezpośrednią transmisję będziecie mogli oglądać za naszym pośrednictwem, jest efektem współpracy festiwalu z muzycznym programem Electronic Beats. Początek transmisji o godzinie 20.

Wtedy rozpocznie się transmisja online na żywo, którą będzie można oglądać w serwisie muzyka.onet.pl. Na transmitowanym bezpośrednio z Bonn 1 czerwca koncercie, podziwiać będziemy kunszt Wayne’a Shortera (i muzyków jego Quartetu: Danilo Pereza, Johna Patitucciego oraz Briana Blade’a) – jednego z najwybitniejszych amerykańskich kompozytorów i saksofonistów jazzowych. 80-letni muzyk działa na scenie już ponad pół wieku, a na koncie ma współpracę z takimi tuzami gatunku jak Miles Davis, Herbie Hancock czy Chick Corea.

Wystąpi także Matthew Herbert, niestrudzony eksperymentator łączący muzykę elektroniczną z brzmieniem big bandów i samplami nagrywanymi w zaskakujących miejscach. W latach 2010-2011 wydał serię trzech płyt, do których sample nagrywał w chlewie oraz w jednym z nocnych klubów Frankfurtu. Tym razem wystąpi ze swoim kilkunastoosobowym big bandem.

Początek koncertu 1 czerwca o godzinie 20.00 – wydarzenia z Bonn będzie można śledzić za pośrednictwem serwisu muzyka.onet.pl