Nareszcie! Nasza ulubiona nadwiślańska knajpa zdradza kto zagra w czerwcu, w ramach “Koncertowych Czwartków”. Trzeba przyznać, że spis wykonawców robi wrażenie!

koncertowe_czwartki_czerwiec_cover

Jako pierwszy, już 5 czerwca wystąpi znakomity Fismoll! Support zagra Peterbeth! Start o godz. 19:00.
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/725286897536036/

Fismoll to jeden z najbardziej zaskakujących debiutów w roku 2013. Młody, 19-letni artysta o skandynawskich korzeniach, to wyjątkowy singer, songwriter i znakomity gitarzysta. Już na początku swojej kariery muzycznej wymieniany był przez fanów i dziennikarzy jednym tchem obok tak znakomitych artystów, jak Bon Iver, Sigur Rós, Ben Howard czy Damien Rice, w utworach instrumentalnych blisko mu do wrażliwości i estetyki Arvo Pärta i Ólafura Arnaldsa. Jego debiutancka płyta „At Glade” (premiera miała miejsce 18.06.2013) znalazła się w 10–tce najlepszych albumów roku wg rankingu Gazety Wyborczej, oraz była nominowana do Fryderyka jako Debiut Roku.

Singiel “Let’s Play Birds” był przedpremierowo wyróżniony zostając Piosenką Dnia w radiowej Trójce, z osobistej inicjatywy Marka Niedźwieckiego. Wyjątkowość talentu kompozytorskiego i aranżacyjnego Fismolla podkreślają również znakomici muzycy i dziennikarze, tacy jak Kasia Nosowska, czy Artur Orzech.