Ambrose Akinmusire w tym roku wydał swój trzeci album studyjny pt. “The Imagined Savior is Far Easier to Paint“. Kalifornijski trębacz opowiedział ostatnio m.in. o tym, jak przebiegał proces nagrywania płyty oraz o muzykach, którzy pojawili się na krążku.

Jak wyznał w wywiadzie dla Blue Note:

Pamiętam, jak podczas jednej z rozmów, udzielonej w ramach premiery mojego poprzedniego albumu (“When the Heart Emerges Glistening” z 2011 roku), dziennikarzowi dokładnie opisałem mój nowy album. Wiedziałem, co się na nim znajdzie, kto napisze utwory, że będą na nim sekcje smyczkowe, gościnne występy wokalne. Pomysł na nowy krążek miałem w głowie już od dłuższego czasu.

Muzyk przyznał, że sam proces tworzenia materiału był inny, niż przy okazji dwóch poprzednich płyt.

Wtedy nie miałem żadnego tytułu w głowie, nie wiedziałem, jak nazwać te albumy. W tym przypadku takich pomysłów było mnóstwo, miałem 40-50 różnych tytułów w głowie. Ostatecznie, wydaje mi się, że zrobiłem dobrą robotę, nazywając ten krążek “The Imagined Savior is Far Easier to Paint“.

Akinmusire opowiedział także o historii poznania kwintetu, który pojawi na płycie: perkusisty Justina Browna, saksofonisty Waltera Smitha III oraz pianisty Sama Harrisa. Wokalnie wesprze zespół m.in. Becca Stevens, która zaśpiewa w utworze “Our Basement“.