Witold Janiak Trio koncertowo. Zespół dzisiaj zaprezentuje się publiczności w Gdyni, a jutro w Warszawie. Artystę na żywo będziemy mogli zobaczyć w Cafeart U Muzyk’uff – koncert rozpoczyna się o 20.00. Dzień później muzycy z projektem „Cinema meets jazz” zawitają do warszawskiego klubu Barometr. Serdeczneie zapraszamy.

Witold Janiak laureat Grand Prix min. Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival oraz „Oskara Jazzowego” przyznawanego przez Stowarzyszenie Melomani tym razem zaprasza nas w podróż filmową. Doskonale przyjęty materiał z płyty „Cinema meets Jazz” jest obecny w mediach nieprzerwanie od momentu premiery w październiku ubiegłego roku, walcząc o uwagę słuchaczy na równi z muzyką pop. Płyta Tygodnia radiowej Trójki, Radia Centrum, Radia Łódź i Radia Zachód zbiera doskonałe recenzje zarówno jeśli chodzi o jej poziom artystyczny, jak i o szeroko pojętą przystępność dla mniej wyrobionych melomanów. Ta głęboko nastrojowa produkcja przenosi nas w czasie i przestrzeni od „Dirty Dancing” poprzez „Chariots of fire” aż do „8 mile”. „Cinema meets Jazz” miała już okazję poznać publiczność Festiwalu

Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Stuttgart Nacht, Rawskiej Jesieni Jazzowej, Świętokrzyskiej Wiosny Jazzowej i wielu innych miejsc gdzie Jazz pokazuje swe przyjazne i głęboko zrozumiałe oblicze. Wirtuozeria i łatwość budowania nastrojów to cechy rozpoznawcze pianistyki Janiaka a doskonały odbiór potęguje kreatywna, wyważona i perfekcyjnie zgrana sekcja rytmiczna w osobach Rafała Różalskiego na kontrabasie i Kamila Miszewskiego na perkusji.

Skład zespołu:
WITOLD JANIAK– piano
RAFAL RÓŻALSKI- kontabas
KAMIL MISZEWSKI- perkusja

„Filmy z czasem starzeją się. Dobra muzyka nigdy, bo nie jest związana kontekstem mody, uwarunkowań obyczajowych, techniki filmowej. Granie muzyki z filmu, to jakby danie drugiej szansy, drugiego życia filmowi, z którego pochodzi.”
Witold Janiak