16 maja 2014 roku o godzinie 20.00 w Sali Kongresowej w Warszawie w ramach koncertów gwiazd Siesta Festival 2013 będziemy mogli usłyszeć JEHRO. To chłopak z Marsylii, miasta kosmopolitycznego, tygla przenikających się kultur. Stara Marsylia, być może najważniejszy port południa Europy, ma w sobie dziś ujmujący czar małego, subtropikalnego miasta. Jest też, jak Lizbona, właściwie już pół Afryką.

Gdzie indziej mogłyby powstać tak tęskne piosenki? Po ojcu Francuz, po matce pół Włoch, pół Grek. Z temperamentu – wyspiarz. Arcymistrz muzyki plażowej.

Jehro Kongresowe-kopia

Jego obie płyty: “Jehro” (za którą nominowany był w 2006 roku do jednej z najważniejszych muzycznych nagród we Francji – The Prix Constantin ) i “Cantina Paradise” (za którą w 2012 roku otrzymał nagrodę French Music Award) niosą w sobie tak wiele światła, gdy muzyka reggae spotka się z calypso, bossa nova z rytmami południa Francji.

Kilkakrotnie pojawiwszy się na siestowych płytach, Jehro po zeszłorocznych dwóch triumfalnych koncertach podczas Siesta Festival w Gdańsku teraz wystąpi na żywo w Sali Kongresowej.